Przejdź do treści

Kolejne środki z Ministerstwa Kultury dla KDK!

Miło nam poinformować, iż Krasnostawski Dom Kultury zrealizuje w 2019 roku zadanie pn. „Zakup wyposażenia do sali widowiskowej i instrumentów muzycznych w celu wzbogacenia oferty kulturalnej KDK”. Na realizację tego projektu uzyskano dofinansowanie w kwocie 41 000 zł, które pochodzą ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Funduszu Promocji Kultury z programu „Infrastruktura domów kultury”. Jego całkowita wartość wyniesie 51 250 zł.

Wykonanie projektu przyczyni się do zwiększenia funkcjonalności siedziby KDK, poprawy wizerunku instytucji i stworzenia narzędzi potrzebnych do pozyskania nowych uczestników prowadzonej przez nią działalności kulturalnej i edukacyjnej. Poczynione inwestycje mają w szczególności przyciągnąć nowych odbiorców interesujących się muzyką pod postacią koncertów, jak i nauki gry na instrumentach. Stworzą również nowe możliwości dostosowania oferty jednostki pod względem jakościowym, cenowym, czasowym i artystycznym do potrzeb mieszkańców Krasnegostawu i okolic.

Zadanie zakłada: zakup fortepianu cyfrowego, parawanu akustycznego, miksera audio, kolumn głośnikowych, zestawu do komunikacji scenicznej oraz naprawę foteli kinowych.

Content Menager czw., 23/05/2019 - 08:10 Drukuj 39
facebook