Rekordowy I Półmaraton Chmielakowy o Puchar Burmistrza Krasnegostawu

Dnia 18 sierpnia br. odbył się I Półmaraton Chmielakowy o Puchar Burmistrza Miasta Krasnystaw. Śmiało można powiedzieć że była to największa tego typu imprez biegowa w województwie lubelskim.

Na starcie stanęło ponad trzysta zawodniczek i zawodników  z całej Polski a także z Ukrainy, Francji i Włoch. Uroczystego otwarcia oraz wydania komendy do startu pistoletem startowym dokonał Burmistrz Miasta Andrzej Jakubiec. Zawodnicy mieli do pokonania 21.098m.Trasa przebiegała z rynku głównymi ulicami miasta w kierunku Rońska, Widniówki aby później poprowadzić biegaczy na leśną drogę Leśnictwa Namule, Niemienic, Krakowskiego Przedmieścia i na metę w Rynku obok Ratusza. Trasę biegu z uwagi na liczne podbiegi (różnica poziomów ponad 300m) należy zaliczyć do dość trudnych. Mimo tego uczestniczący w zawodach biegacze na mecie bardzo komplementowali walory krajobrazowe trasy, jak również bardzo życzliwe dopingowanie zawodników przez kibiców licznie zgromadzonych na całej trasie biegu. Zawodnicy rywalizowali nie tylko w kategorii otwartej lecz również w trzech dodatkowych, które wyłoniły najlepszych biegaczy woj. Lubelskiego  w służbach mundurowych, nauczycieli i samorządowców. Bardzo dobrze spisali się reprezentanci Krasnegostawu. W kategorii otwartej mężczyzn zwyciężył Volodymir Gorban (Ukraina) z czasem 01:15:52, drugie miejsce zajął Paweł Młodzikowski z Adamowa z czasem 01:17:26, a Rafał Sroczyński z Krasnegostawu z wynikiem  01:18:16 zajął trzecie miejsce. Wśród kobiet najlepsza była Katerina Karmenko z Ukrainy (czas 01:23:02), drugie miejsce zajęła Joanna Schab z Polan (czas 01:26:43), a trzecie Katarzyna Pajdosz z Białej Podlaskiej (czas 01:43:04). Krasnostawianie Mariusz Bąk z wynikiem 01:23:58 oraz Grzegorz Rycyk z czasem 01:24:10 zajęli odpowiednio drugie i trzecie miejsce w kategorii nauczycieli. W kategorii samorządowców z wynikiem 01:36:42 Sekretarz Miasta Krasnystaw Andrzej Kmicic uplasował się na trzecim miejscu. Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali nagrody rzeczowe dyplomy, puchary i statuetki. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe koszulki oraz na mecie zostali udekorowani pamiątkowym medalem. Pełne wyniki Półmaratonu można znaleźć tutaj [WYNIKI]. 

Półmaraton doskonale wkomponował się w bogaty program Krasnostawskich Chmielaków stając się jedną z głównych chmielakowych atrakcji. Ta impreza sportowa dała szansę amatorom biegania z Krasnegostawu i woj. Lubelskiego do uczestniczenia w profesjonalnie przeprowadzonych zawodach w których uczestniczyli biegacze z całej Polski i zagranicy. Półmaraton Chmielakowy stanowi szczególnie dużą motywacje do uprawiania sportu dla tych osób, które zechcą spróbować swoich sił w roku przyszłym. Wszystkich do tego gorąco zachęcamy. II Półmaraton Chmielakowy o Puchar Burmistrza Krasnegostawu już 24 sierpnia 2013 r.

REGULAMIN PÓŁMARATONU

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

LISTA STARTOWA (aktualizowana na bieżąco)

KOSZULKA PÓŁMARATONU

MEDAL PÓŁMARATONU

MAPA MIASTA

WYNIKI

DYPLOM PÓŁMARATONU

Poniżej prezentujemy trasę Półmaratonu:

START - Rynek Miejski (przy Ratuszu)

PRZEBIEG TRASY – Plac 3 Maja, ul. Browarna, ul. Kościuszki, ul. Kilińskiego, ul. Szkolna, ul. Sikorskiego, rondo na drodze krajowej nr 17, droga wojewódzka nr 842, ul. Czechowicza, ul. Wysockiej, ul. Borowa, ul. Krasickiego, droga wewnętrzna leśna Leśnictwo Namule, droga wojewódzka 842, droga gminna 109738L, Niemienice, ul. Krakowskie Przedmieście, ul. Piłsudskiego, Plac 3 Maja.

META: Rynek Miejski (przy Ratuszu)

Przebieg oraz profil wysokościowy trasy przedstawiają grafiki poniżej:Zdjęcia z półmaratonu:


Serdecznie dziękujemy Panu Tomaszowi Kmicicowi, Panu Zbigniewowi Wójcikowi, Panu Piotrowi Galińskiemu oraz Panu Mariuszowi Korszunowi za udostępnienie zdjęć.
Kalendarz

Galeria