Aktualności

Żałoba narodowa

Informujemy, że rozpoczęła się żałoba narodowa, którą ogłoszono dla uczczenia pamięci tragicznie zmarłego śp. Pawła Adamowicza - Prezydenta Gdańska.

Dnia 19 stycznia o godzinie 12:00, w Bazylice Mariackiej, odprawiona zostanie Msza Święta pogrzebowa. Żałoba zakończy się w dniu ceremonii o godzinie 19:00.

Miasto Krasnystaw łączy się w bólu z bliskimi i rodziną zmarłego oraz mieszkańcami Gdańska, którzy dotkliwie odczuwają tę ogromną stratę.

Zaproszenie na V Sesję Rady Miasta Krasnystaw


ZAPROSZENIE


Uprzejmie zapraszam do wzięcia udziału w V Sesji Rady Miasta Krasnystaw, która odbędzie się w dniu 24 stycznia 2019 r. /czwartek/ o godz. 11:00, w sali obrad Urzędu Miasta Krasnystaw, przy Plac 3 Maja 29.

Czytaj więcej...

Relacja z koncertu charytatywnego "Aniołkowe Granie"

Przedstawiamy relację z jasełek wystawionych podczas koncertu charytatywnego "Aniołkowe Granie", organizowanego przez Niepubliczne Przedszkole Specjalne dla Dzieci Niepełnosprawnych, pod patronatem honorowym Burmistrza Krasnegostawu. Koncert odbył się w dniu 14 stycznia 2019 r. w Sali Kinowej Krasnostawskiego Domu Kultury. Każdy z uczestników mógł zakupić cegiełkę oraz skorzystać z poczęstunku przygotowanego przez osoby zaangażowane w akcję. Celem wydarzenia, było pozyskanie wsparcia dla dziewczynek uczęszczających do przedszkola - Danusi i Karolinki.

Czytaj więcej...

27. Finał WOŚP w Krasnymstawie

Prezentujemy podsumowanie krasnostawskiego 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Kwota, jaką zebrał Sztab w Krasnymstawie, nie jest jeszcze ostateczna. Wciąż trwają licytacje w serwisie allegro. Wiemy jednak, że w dniu 13 stycznia br. do puszek zebrano w naszym okręgu w sumie 50 863,71 zł, czyli kwotę o 13 090,63 zł wyższą niż ubiegłoroczna.

Nasza ekipa 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pracowała na pełnych obrotach! Należeli do niej wolontariusze zbierający pieniądze do puszek, osoby liczące ofiarowane fundusze oraz organizatorzy, którzy zajmowali się m.in. organizacją koncertów i licytacji.

Czytaj więcej...

Zapraszamy!

W dniu 22 stycznia 2019 r. o godzinie 16:00, w Miejskiej Bibliotece Publicznej, Instytut Pamięci Narodowej - Oddział w Lublinie organizuje wykłady pt. "Gen. Józef Haller" oraz "Błękitna armia". Prelegentem będzie dr hab. Tomasz Panfil.

Placówka jest jednym z miejsc na mapie Polski, gdzie uczestniczyć można w cyklach wykładów organizowanych w ramach programu Akademia Niepodległości. Podczas cyklicznych spotkań pracownicy IPN, zaproszeni reprezentanci uczelni wyższych bądź lokalnych środowisk przedstawiają kolejne zagadnienia historyczne, które miały wpływ na odzyskanie przez Polskę niepodległości.

Zachęcamy do śledzenia informacji na temat planowanych spotkań. Organizatorzy przewidują, że kolejne wizyty gości będą odbywały się średnio co dwa miesiące.

Czytaj więcej...

XX Wojewódzki Przegląd Zespołów Kolędujących Seniorów „Krasnystaw 2019”


Krasnostawski Dom Kultury i Klub Seniora Krasnostawskiego Domu Kultury mają zaszczyt zaprosić 21 stycznia 2019 r. o godz. 10:00 na XX Wojewódzki Przegląd Zespołów Kolędujących Seniorów „Krasnystaw 2019”, którego celem jest pielęgnacja tradycji śpiewania kolęd i pastorałek oraz ochrona przed zanikaniem zwyczaju kolędowania, prezentacja twórczości kolędniczej, pobudzanie twórczych zainteresowań artystów amatorów w wieku senioralnym. Przegląd nawiązuje do organizowanych przez KDK przeglądów powiatowych.

Tegoroczny Przegląd odbędzie się pod patronatem Teresy Hałas Poseł na Sejm RP oraz Roberta Kościuka Burmistrza Krasnegostawu.

Przegląd odbędzie w Sali Widowiskowej Krasnostawskiego Domu Kultury.

Na Przeglądzie wystąpi około 200 kolędników w wieku senioralnym z terenu Województwa Lubelskiego.

Wstęp wolny!

Czytaj więcej...

Zapraszamy!


Recykling jest niezbędny!

Zapraszamy nauczycieli i uczniów szkół podstawowych do udziału w V edycji ogólnopolskiego konkursu ekologicznego „Mistrz Recyklingu Maks porządkuje odpady” pod patronatem Pana Marszałka Województwa!

Dzieci i młodzież z klas 3-7 szkół podstawowych odpowiedzą na pięć pytań otwartych i dziesięć zamkniętych dotyczących tematu selektywnej zbiórki, odzysku i recyklingu odpadów, a także zużytego sprzętu elektrycznego oraz elektronicznego. Konkurs odbędzie się w terminie od 15 stycznia do 30 marca 2019 r. Jak co roku, dla uczestników przygotowano ciekawe gry edukacyjne. W tym czasie odbędzie się wirtualna rozgrywka w recyklingu elektroodpadów tzw. Liga Elektrorecyklingu. "Ekozespoły" będą wspólnie konstruować roboty z nowoczesnych materiałów o kosmicznych właściwościach, które wezmą udział w kampanii „STOP jednorazowemu plastikowi”.

Czytaj więcej...

Miasto Krasnystaw solidarne z Gdańskiem

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość, o tym, jak tragicznie zakończył się tegoroczny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku. Wskutek ran odniesionych podczas wydarzenia, w dniu 14 stycznia 2019 roku, odszedł od nas śp. Paweł Adamowicz – wieloletni Prezydent Miasta. W obliczu tego ciężkiego dla wszystkich przeżycia Samorząd Miasta Krasnystaw solidaryzuje się z Mieszkańcami Gdańska, składając jednocześnie najgłębsze wyrazy współczucia Rodzinie oraz Bliskim zmarłego.

Burmistrz Krasnegostawu - Robert Kościuk

Informacja!

Powiatowy lekarz Weterynarii w Krasnymstawie przesyła aktualny wykaz urzędowych lekarzy weterynarii uprawnionych do badania mięsa na użytek własny na terenie powiatu krasnostawskiego.

Trzylatki w Bibliotece

Kampania społeczna „Mała Książka – Wielki Człowiek”, realizowana przez Instytut Książki w ramach promocji czytelnictwa wśród trzylatków trwa nadal. Od stycznia 2019 roku wyprawki czytelnicze mogą otrzymać dzieci urodzone w 2016 roku. Oddział dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej w Krasnymstawie oczekuje na najmłodszych, oferując bogaty, na bieżąco aktualizowany księgozbiór. Każdy zapisany 3-latek otrzyma prezent powitalny, na który składa się książka „Pierwsze wiersze dla…”, czyli zbiór wierszy dla dzieci autorstwa wybitnych polskich poetów, broszura dla rodziców „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka”, która przypomina o korzyściach wynikających z czytania, oraz Karta Małego Czytelnika do zbierania naklejek. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzymuje naklejkę, a po zebraniu dziesięciu – imienny dyplom potwierdzający jego czytelnicze zainteresowania.

Czytaj więcej...

REKRUTACJA DO PROJEKTU!

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krasnymstawie zaprasza do uczestnictwa w ramach II edycji Programu Aktywizacja i Integracja projektu: „Aktywność popłaca”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020, Oś 11 Włączenie społeczne, Działanie 11.1 Aktywne włączenie.

Czytaj więcej...

Nabór wniosków o nadanie Honorowego Wyróżnienia pn. „Złote Karpie”

Informujemy, że przyjmowane są wnioski o przyznanie wyróżnienia „Złote Karpie”. Zgłoszenia kandydatów do nadania honorowej nobilitacji można składać w biurze Rady Miasta Krasnystaw do dnia 31 stycznia.

Wyróżnienie przyznawane jest osobom, które w znaczący sposób wpływają na rozwój miasta na płaszczyznach zawodowej, społecznej i artystycznej. Zachęcamy wszystkich mieszkańców oraz działające na terenie Krasnegostawu organizacje pozarządowe do zgłaszania propozycji kandydatów. Przypominamy, że każdy zgłoszony musi uzyskać poparcie co najmniej 50 osób zamieszkałych na terenie Krasnegostawu. Laureaci „Złotych Karpi” zostaną wyłonieni spośród zgłoszeń w drodze głosowania przez kapitułę.

Czytaj więcej...
Kalendarz

Galeria