Przejdź do treści

XII Spartakiada Osób Niepełnosprawnych rozstrzygnięta!

Dnia 29 maja 2019 r na Stadionie Miejskim w Krasnymstawie odbyła się XII Spartakiada Osób Niepełnosprawnych zorganizowana przez Środowiskowy Dom Samopomocy im. Bł. Ks. Zygmunta Pisarskiego w Krasnymstawie, przy współpracy z Krasnostawskim Stowarzyszeniem Ochrony Zdrowia Psychicznego i Pomocy Społecznej. Imprezę zorganizowano dzięki pomocy finansowej Miasta Krasnystaw oraz Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Po uroczystej defiladzie z udziałem wszystkich zawodników i odegraniu Hymnu Państwowego pani Anna Worotyńska Kierownik ŚDS powitała zawodników, opiekunów oraz przybyłych gości. Otwarcia Spartakiady dokonali pan Marek Nowosadzki Zastępca Starosty Krasnostawskiego oraz pan Wojciech Kaczmarczyk Zastępca Burmistrza Krasnegostawu.

To już kolejna edycja imprezy rekreacyjno- sportowej, która w tym roku zgromadziła około 250 osób- uczestników z 16 ośrodków wsparcia z województwa lubelskiego, którzy przybyli m.in. z Warsztatów Terapii Zajęciowej, Środowiskowych Domów Samopomocy, Powiatowych Ośrodków Wsparcia oraz Domów Pomocy Społecznej. Celem Spartakiady jest przede wszystkim integracja środowisk osób niepełnosprawnych intelektualnie oraz z zaburzeniami psychicznymi, a także propagowanie aktywności ruchowej w tej grupie docelowej. Poprzez systematyczne przygotowania i udział w corocznych rozgrywkach sportowych uczestnicy mogą rozwijać swoją sprawność ruchową, doskonalić umiejętności społeczne oraz aktywnie spędzać czas.

W tym roku uczestnicy mieli możliwość startowania w konkurencjach indywidualnych i grupowych w kategorii kobiet i mężczyzn w następujących dyscyplinach: skok w dal, bieg na 60 m., rzut piłką lekarską, sztafeta 4 x 100 m. i przeciąganie liny.

Jak co roku rozgrywki przebiegały w atmosferze "fair play", przy dużym wsparciu i dopingu kibiców zebranych na tegorocznej Spartakiadzie. Hasłem, które towarzyszyło zawodnikom podczas sportowych zmagań było motto olimpiad specjalnych: "Pragnę zwyciężyć, lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć, niech będę dzielny w swym wysiłku."

Poniżej prezentujemy wyniki tegorocznych zawodów:


Bieg 60 m Kobiet

 

I  ŚDS Chełm                            

II WTZ Rejowiec Fabryczny 

III ŚDS Końskowola           

 

Bieg 60 m Mężczyzn

I  DPS Krasnystaw

II WTZ Rejowiec Fabryczny     

III ŚDS Końskowola

 

Rzut piłką Lekarską Kobiet

I   ŚDS Rejowiec Fabryczny 

II  POW Krasnobród

III ŚDS Końskowola       

 

Rzut piłką lekarską Mężczyzn

I   ŚDS Chełm                

II  ŚDS Krasnystaw

III DPS Krasnystaw

 

Skok w dal Kobiet

I  ŚDS Chełm

II WTZ Rejowiec Fabryczny

III ŚDS Chełm


Skok w dal Mężczyzn

I   POW Włodawa

II  DPS Krasnystaw

III ŚDS Krasnystaw    

 

Bieg sztafetowy 4x100m

I   DPS Krasnystaw  

II  ŚDS Końskowola                             

III  POW Krasnobród

 

Przeciąganie liny

I   POW Włodawa

II  ŚDS Annopol

III ŚDS Dorohusk

 

Rywalizacja była bardzo zacięta oraz emocjonująca, zawodników dzieliły centymetry i ułamki sekund. Każdy uczestnik chciał uzyskać jak najlepszy wynik. Wszystkim uczestnikom, a także instytucjom i osobom, które przyczyniły się do organizacji tegorocznej Spartakiady serdecznie dziękujemy! Ciąg dalszy nastąpi...

Content Menager pon., 03/06/2019 - 13:31 Drukuj 64
facebook