PORADNIK
DLA MIESZKAŃCA
PORADNIK  KLIENTA
PROJEKTY
EUROPEJSKIE
PROJEKTY EUROPEJSKIE
ODNAWIALNE
ŹRÓDŁA
ENERGII
ODNAWIALNE ŹRÓDŁA ENERGII
GOSPODAROWANIE
ODPADAMI
GOSPODAROWANIE ODPADAMI
Aktualności
DRUKUJ ZAPISZ

Wystawa Chmielakowa w Muzeum

Wystawa Chmielakowa w Muzeum

50. edycja Święta Chmielarzy i Piwowarów - wystawa poświęcona Chmielakom Krasnostawskim

Szanowni Państwo, Mieszkańcy Krasnegostawu!

Miasto Krasnystaw wspólnie z Muzeum Regionalnym w Krasnymstawie podjęły działania mające na celu zorganizowanie wystawy poświęconej Chmielakom Krasnostawskim i chmielarstwu z racji rozpoczynającego się w tym roku 50. Jubileuszu imprezy „Chmielaki Krasnostawskie”. Dzięki wystawie chcielibyśmy przedstawić Państwu, m.in.: inscenizację rozwoju Miasta Krasnystaw, narzędzia chmielarskie wraz z wycinkiem chmielnika, twórczość ludową oraz stare fotografie, które przypomną Państwu historię obchodów Święta Chmielarzy i Piwowarów na przestrzeni ostatnich lat.

        Pomysł na ekspozycję, którą będzie można oglądać osobiście w Muzeum Regionalnym w Krasnymstawie oraz wirtualnie - bez wychodzenia z domu – za pośrednictwem strony internetowej Muzeum, zrodził się w związku z rozszerzającą się pandemią COVID-19 w naszym kraju, a co za tym idzie – odwołaniem jubileuszowej 50. edycji Chmielaków Krasnostawskich.

          Wszystkie osoby, które chciałyby włączyć się w tą inicjatywę i byłyby zainteresowane wsparciem naszego przedsięwzięcia oraz posiadają w swoich zbiorach pamiątki związane ze Świętem Chmielarzy i Piwowarów (zdjęcia, rekwizyty, narzędzia, itp.:), prosimy o ich udostępnienie i przekazanie (użyczenie) do Muzeum Regionalnego w Krasnymstawie.

 

Burmistrz Krasnegostawu

/-/ Robert Kościuk


Autor: Miasto Krasnystaw
Powrót
MONITOR
POLSKI
MONITOR POLSKI
NIEODPŁATNA
POMOC
PRAWNA
Nieodpłatna pomoc prawna

 

WYBORY
PAŃSTWOWA
KOMISJA
WYBORCZA
WYBORY PAŃSTWOWa Komisja  Wyborcza
RODZINA
500
PLUS
500+
KLAUZULA
INFORMACYJNA

KLAUZULA INFORmacyjna

KALENDARZ
WYDARZEŃ
KALENDARZ  WYDARZEŃ
Tytuł
MATERIAŁY VIDEO
DRUKUJ ZAPISZ