PORADNIK
DLA MIESZKAŃCA
PORADNIK  KLIENTA
PROJEKTY
EUROPEJSKIE
PROJEKTY EUROPEJSKIE
ODNAWIALNE
ŹRÓDŁA
ENERGII
ODNAWIALNE ŹRÓDŁA ENERGII
GOSPODAROWANIE
ODPADAMI
GOSPODAROWANIE ODPADAMI
Aktualności
DRUKUJ ZAPISZ

Robert Kościuk na Sesji Plenarnej Europejskiego Komitetu Regionów.

Eurosesja

      Wczoraj ruszyła kolejna, już 140. Sesja Plenarna Europejskiego Komitetu Regionów (KR). Przed najbliższe trzy dni przedstawiciele Samorządu terytorialnego z całej Unii Europejskiej będą debatować o dalszych losach poszczególnych propozycji działań Komisji Europejskiej. Ze względów sanitarnych, obrady odbywają się w sposób hybrydowy, tj. część uczestników łączy się zdalnie. Unię Miasteczek Polskich zdalnie reprezentuje Burmistrz Krasnegostawu Robert Kościuk, który jest Członkiem Europejskiego Komitetu Regionów.
      Podczas obrad poruszone są takie kwestie jak: Zielony Ład, budowanie silnej i odpornej gospodarki, czy niemiecka Prezydencja w Radzie UE. O walce z koronawirusem i odbudowie Unii Europejskiej w obliczu pandemii opowiedzą Kanclerz Niemiec Angela Merkel i Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen. Natomiast Prezes Europejskiego Banku Inwestycyjnego Werner Hoyer przedstawi możliwości wykorzystywania do tego funduszy inwestycyjnych. Poruszane były także kwestie strategii na rzecz cyfrowej przyszłości Europy.
      Jak co roku, październikowa Sesja Plenarna KR połączona jest z Europejskim Tygodniem Regionów i Miast (EWRC) - flagowym wydarzeniem Komisji Europejskiej, poświęconym roli regionów w UE.

Autor: Miasto Krasnystaw
Powrót
MONITOR
POLSKI
MONITOR POLSKI
NIEODPŁATNA
POMOC
PRAWNA
Nieodpłatna pomoc prawna

 

WYBORY
PAŃSTWOWA
KOMISJA
WYBORCZA
WYBORY PAŃSTWOWa Komisja  Wyborcza
RODZINA
500
PLUS
500+
KLAUZULA
INFORMACYJNA

KLAUZULA INFORmacyjna

KALENDARZ
WYDARZEŃ
KALENDARZ  WYDARZEŃ
Tytuł
MATERIAŁY VIDEO
DRUKUJ ZAPISZ