PORADNIK
DLA MIESZKAŃCA
Ikona dokument z długopisem
PROJEKTY
EUROPEJSKIE
Ikona dymek z rozmową i gwiazdka
ODNAWIALNE
ŹRÓDŁA
ENERGII
Ikona liść w żarówce
GOSPODAROWANIE
ODPADAMI
Ikona recycling
Aktualności
DRUKUJ ZAPISZ

Konsultacje społeczne dotyczące przebiegu linii kolejowej CPK przez Krasnystaw

Pociąg w tunelu

 

W dniu 22 października br. o godzinie 17.30 odbędzie się spotkanie konsultacyjne dla mieszkańców Krasnegostawu dotyczące opracowania Studium Techniczno- Ekonomiczno- Środowiskowego (STEŚ) dla zadania pn. „Budowa linii kolejowych: nr 54 Trawniki- Krasnystaw i nr 56 Wólka Orłowska- Zamość- Tomaszów Lubelski- Bełżec” realizowanego na zlecenie Centralnego Portu Komunikacyjnego. 
 
Podczas spotkania przedstawiciele CPK oraz wykonawcy dokumentacji technicznej firmy Egis Poland Sp. z o.o. przybliżą założenia inwestycji i przedstawią warianty przebiegu trasy szybkiej kolei przez Krasnystaw. 
 
Fragment linii kolejowej nr 54 (Trawniki–Krasnystaw) to skład tzw. szprychy nr 5 prowadzącej do Centralnego Portu Komunikacyjnego. W efekcie realizacji przedsięwzięcia Krasnystaw stanie się częścią sieci połączeń dalekobieżnych. Przejazd z Krasnegostawu do Warszawy powinien wynieść maksymalnie dwie godziny, z Zamościa kwadrans dłużej (obecnie podróż tymi trasami koleją zajmuje ponad pięć godzin). Skróci się także czas przejazdu kolejowego między Zamościem a Lublinem – do 50 minut i z Lublina do stolicy Polski – do półtorej godziny.
 

Autor: Miasto Krasnystaw
Powrót
MONITOR
POLSKI
Ikona Dokument
NIEODPŁATNA
POMOC
PRAWNA
Ikona Waga

 

RODZINA
500
PLUS
Ikona rodzina
BUDŻET
OBYWATELSKI
Ikona biała dokument
KLAUZULA
INFORMACYJNA

Ikona Informacja w dymku

KALENDARZ
WYDARZEŃ
Ikona kalendarz
Grafika osób w spacerujących parku, latarnie, ławka, fontanna
MATERIAŁY VIDEO
DRUKUJ ZAPISZ