PORADNIK
DLA MIESZKAŃCA
Ikona dokument z długopisem
PROJEKTY
EUROPEJSKIE
Ikona dymek z rozmową i gwiazdka
ODNAWIALNE
ŹRÓDŁA
ENERGII
Ikona liść w żarówce
GOSPODAROWANIE
ODPADAMI
Ikona recycling
Aktualności
DRUKUJ ZAPISZ

MIASTO MOJE, A W NIM...

MIASTO MOJE, A W NIM...

Dnia 27 marca 2019 roku, uczniowie klas czwartych ze szkół ogólnodostępnych, uczestniczyli w konkursie wiedzy o Krasnymstawie. Konkurs zorganizowano w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Krasnymstawie. Jest to już VII edycja konkursu, który odbywa się pod honorowym patronatem Burmistrza Krasnegostawu - Roberta Kościuka i Starosty Krasnostawskiego - Andrzeja Leńczuka.

Uczniowie z Publicznej Szkoły nr 4, Publicznej Szkoły nr 5, Zespól Nr 3 Przedszkola i Szkoły Podstawowej, Szkoły Podstawowej w Krupem i Szkoły Podstawowej Specjalnej rozwiązywali test i przygotowywali wspólnie prośby do pana Burmistrza. Zadania miały nie tylko wymiar dydaktyczny, służyły integracji uczniów z różnych środowisk szkolnych. Okazuje się, że o Krasnymstawie można mówić godzinami, a uczniowie utożsamiają się ze swoim miastem. Krasnystaw to nasza mała ojczyzna, bliska sercu każdego ucznia. To miłe, że młode pokolenie uczniów tak dużo wie o mieście, jego historii, zabytkach, a nawet ciekawostkach z nim związanych.
Cieszymy się, że z roku na rok gości nam przybywa, a atmosfera służy wspólnej nauce przez zabawę. Konkurs składał się z dwóch części, pierwszą stanowił oparty na prezentacji multimedialnej test składający się z ponad dwudziestu pytań. Uczniowie wyjaśniali co oznacza nazwa Krasnystaw, opisywali herb, flagę, określali położenie miasta na mapie Polski, podawali nazwy krasnostawskich kościołów, urzędów, rozwiązywali krzyżówki i rebusy. W drugiej części wykazywali się kreatywnością i pomysłowością: opisywali, co chcieliby, aby w Krasnymstawie się zmieniło, odpowiadali na pytania oraz wzięli udział w rozstrzygnięciu konkursu plastycznego - „Moje Miasto Krasnystaw”.
Mimo iż konkurs przewidywał zdobycie miejsc za prawidłowe rozwiązanie testu, to wszyscy uczniowie otrzymali nagrody i dyplomy. Okazuje się, że współpraca uczniów pełnosprawnych i niepełnosprawnych jest możliwa, a Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Krasnymstawie to ciekawe miejsce, gdzie można spotkać fajnych kolegów. Uczniowie z klas zawodowych kucharskich z pomocą p. E.Kańczugowskiej i p. G.Jurkowskiej przygotowali smaczną w-zetkę i miodownik, osłodziły one integracyjne spotkanie, które z pewnością nie będzie ostatnie. Organizatorzy konkursu panie: Magdalena Żurek, Ewa Kostrzanowska i Sylwia Suszek zapewniają, że za rok niespodzianek i zagadek również nie zabraknie.

 „Mam tak samo jak ty,
Miasto moje a w nim:
Najpiękniejszy mój świat
Najpiękniejsze dni
Zostawiłem tam kolorowe sny.”


Autor: Miasto Krasnystaw
Powrót
MONITOR
POLSKI
Ikona Dokument
NIEODPŁATNA
POMOC
PRAWNA
Ikona Waga

 

RODZINA
500
PLUS
Ikona rodzina
BUDŻET
OBYWATELSKI
Ikona biała dokument
KLAUZULA
INFORMACYJNA

Ikona Informacja w dymku

KALENDARZ
WYDARZEŃ
Ikona kalendarz
Grafika osób w spacerujących parku, latarnie, ławka, fontanna
MATERIAŁY VIDEO
DRUKUJ ZAPISZ