PORADNIK
DLA MIESZKAŃCA
PORADNIK  KLIENTA
PROJEKTY
EUROPEJSKIE
PROJEKTY EUROPEJSKIE
ODNAWIALNE
ŹRÓDŁA
ENERGII
ODNAWIALNE ŹRÓDŁA ENERGII
GOSPODAROWANIE
ODPADAMI
GOSPODAROWANIE ODPADAMI
Aktualności
DRUKUJ ZAPISZ

KRASNOSTAWSKIE OBCHODY MIĘDZYNARODOWEGO DNIA OCHRONY ZABYTKÓW

KRASNOSTAWSKIE OBCHODY MIĘDZYNARODOWEGO DNIA OCHRONY ZABYTKÓW

W tym roku z racji późnych Świąt Wielkanocnych obchody zostały zorganizowane 13 kwietnia (sobota). Jednak warto przypomnieć, że święto zabytków obchodzone jest niemal we wszystkich krajach Europy 18 kwietnia od 1983 roku. Na ten szczególny dzień zaplanowano szereg atrakcji związanych z zabytkami Krasnegostawu i okolic. Pierwszym punktem programu była prelekcja Konrada Grocheckiego o symbolice liczb w niezwykłym zabytku o kształcie piramidy znajdującym się w Krynicy niedaleko Krupego.

Później z gawędą o krasnostawskich podziemiach przespacerowaliśmy się po mieście zbliżając się do Muzeum. Tam zwiedziliśmy podziemną trasę turystyczną oraz nową wystawę historyczną, przygotowaną przez Mateusza Sorokę, Maję Toczoną-Wal i Konrada Grocheckiego. Dodatkowo przenieśliśmy się do Lwowa dzięki fotograficznej wystawie Mateusza Soroki, która swoją premierą miała 28 marca.
 
Około godziny 13:30 wyjechaliśmy się na wycieczkę do Bończy, gdzie zwiedziliśmy kosciół oraz obejrzeliśmy z zewnątrz piękną, zabytkową cerkiew. Podróż zakończyliśmy w Horodysku. Za oprowadzanie wycieczki oraz gawędy odpowiadali Konrad Grochecki oraz Marta Zorska. Wydarzenie patronatem honorowym objął Burmistrz Krasnegostawu - Robert Kościuk.

Autor: Miasto Krasnystaw
Powrót
MONITOR
POLSKI
MONITOR POLSKI
NIEODPŁATNA
POMOC
PRAWNA
Nieodpłatna pomoc prawna

 

WYBORY
PAŃSTWOWA
KOMISJA
WYBORCZA
WYBORY PAŃSTWOWa Komisja  Wyborcza
RODZINA
500
PLUS
500+
KLAUZULA
INFORMACYJNA

KLAUZULA INFORmacyjna

KALENDARZ
WYDARZEŃ
KALENDARZ  WYDARZEŃ
Tytuł
MATERIAŁY VIDEO
DRUKUJ ZAPISZ