PORADNIK
DLA MIESZKAŃCA
Ikona dokument z długopisem
PROJEKTY
EUROPEJSKIE
Ikona dymek z rozmową i gwiazdka
ODNAWIALNE
ŹRÓDŁA
ENERGII
Ikona liść w żarówce
GOSPODAROWANIE
ODPADAMI
Ikona recycling
Aktualności
DRUKUJ ZAPISZ

Gra miejska „Genius loci krasnostawskich miejsc” – 18 maja 2019 r.

Lokalna Organizacja Turystyczna „Krasnystaw - Wrota Roztocza" serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w ciekawej Grze miejskiej „Genius loci krasnostawskich miejsc", która odbędzie się 18 maja 2019 r. (sobota). Rozpocznie się o godzinie 10.30 przy DworStarościńskimkim w Krasnymstawie, a zakończy w Miejskiej Bibliotece Publicznej ul. Okrzei 23.

W czasie podsumowania gry w bibliotece od godziny 13.00 odbywać się będzie prelekcja dr Leszka Janeczka. Gra miejska skierowana jest do drużyn 2 osobowych. W tym roku tematem wiodącym będą miejsca w Krasnymstawie z ciekawą historią. Z ponad 700 letniej historii Krasnegostawu zostaną wybrane najciekawsze (chociaż niekoniecznie znane) epizody. Przedstawione zostaną też wybitne postacie związane z miastem. 
 
Na uczestników czeka rozwiązywanie łamigłówek i zagadek historycznych oraz wykonywanie zadań zręcznościowych. Zadania i pytania będą zróżnicowane pod względem trudności.
Każda drużyna otrzyma nagrody pocieszenia, natomiast dla 3 najlepszych przygotowane zostaną specjalne, cenniejsze nagrody. Dla szkół podstawowych przewidziano oddzielną kategorię, w której wyłonione zostanie I miejsce.
 
Rekrutacja prowadzona jest do dnia 15 maja. Wystarczy wejść na stronę internetową www.lotkrasnystaw.pl, pobrać kartę zgłoszeniową i przesłać ją na wskazany adres mailowy. Przyjmowane są zgłoszenia drużyn liczących 2 osoby. Mogą to być reprezentacje szkół, grupy przyjaciół czy rodziny.
 
W dniu gry miejskiej uczestnicy stawiają się na godzinę 10.30 w punkcie startowym przy Dworku Starościńskim. Gracze będą prowadzeni przez miejsca związane z historią miasta, zdobywając punkty za wykonanie poszczególnych zadań. Najlepsi uczestnicy zostaną nagrodzeni, a dla wszystkich drużyn przewidziano upominki.
 
Patronat honorowy nad Grą miejską „Genius loci krasnostawskich miejsc” objęli: Poseł na Sejm RP Teresa Hałas, Starosta Krasnostawski Andrzej Leńczuk, Burmistrz Krasnegostawu Robert Kościuk oraz Wójt Gminy Krasnystaw Edyta Gajowiak-Powroźnik.
 
Gra miejska jest organizowana przez Lokalną Organizację Turystyczną „Krasnystaw - Wrota Roztocza” w ramach zadania publicznego pn. Gra miejska „Genius loci krasnostawskich miejsc” współfinansowanego z budżetu Miasta Krasnystaw.
 
Wszelkie pytania oraz karty zgłoszeniowe prosimy kierować na adres info@lotkrasnystaw.pl
 
Informacja: Lokalna Organizacja Turystyczna „Krasnystaw - Wrota Roztocza"
 
Dokumenty do pobrania:
 
 
 

Autor: Miasto Krasnystaw
Powrót
MONITOR
POLSKI
Ikona Dokument
NIEODPŁATNA
POMOC
PRAWNA
Ikona Waga

 

RODZINA
500
PLUS
Ikona rodzina
BUDŻET
OBYWATELSKI
Ikona biała dokument
KLAUZULA
INFORMACYJNA

Ikona Informacja w dymku

KALENDARZ
WYDARZEŃ
Ikona kalendarz
Grafika osób w spacerujących parku, latarnie, ławka, fontanna
MATERIAŁY VIDEO
DRUKUJ ZAPISZ