PORADNIK
DLA MIESZKAŃCA
PORADNIK  KLIENTA
PROJEKTY
EUROPEJSKIE
PROJEKTY EUROPEJSKIE
ODNAWIALNE
ŹRÓDŁA
ENERGII
ODNAWIALNE ŹRÓDŁA ENERGII
GOSPODAROWANIE
ODPADAMI
GOSPODAROWANIE ODPADAMI
Aktualności
DRUKUJ ZAPISZ

Sadzenie drzew i Narodowe Czytanie w naszym mieście

Zdjęcie Artykułu

Dnia 6 września br. w Rynku Miejskim w Krasnymstawie odbyło się uroczyste sadzenie drzew oraz Narodowe Czytanie.

W ramach wygranej w konkursie na „Drzewo Roku”, nasze miasto otrzymało 4 sadzonki kasztanowca czerwonego. Fundatorem drzew była polska organizacja ekologiczna- Klub Gaja, zajmująca się ochroną i sadzeniem drzew . Ich projekt „ Święto Drzewa- wśród pól” skupia się na roli zadrzewień i zakrzewień w ochronie bioróżnorodności, szczególnie w kontekście zmian klimatu. Organizacja stara się budować także Pokolenie EkoXXI. Podczas wydarzenia uczniowie szkół podstawowych mieli możliwość wykonania domków dla motyli.
 
Kolejnym punktem programu było czytanie nowel polskich przez przedstawicieli naszego miasta. Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą Pana Tadeusza A. Mickiewicza. Uczniowie wysłuchali fragmentów: Dobra pani – E. Orzeszkowej, Dym – M. Konopnickiej, Katarynka – B. Prusa, Mój ojciec wstępuje do strażaków (ze zbioru: Sanatorium pod Klepsydrą) – B. Schulza, Orka – W. Reymonta, Rozdzióbią nas kruki, wrony… – S. Żeromskiego, Sachem – H. Sienkiewicza, Sawa (z cyklu: Pamiątki Soplicy) – H. Rzewuska.

Autor: Miasto Krasnystaw
Powrót
MONITOR
POLSKI
MONITOR POLSKI
NIEODPŁATNA
POMOC
PRAWNA
Nieodpłatna pomoc prawna

 

WYBORY
PAŃSTWOWA
KOMISJA
WYBORCZA
WYBORY PAŃSTWOWa Komisja  Wyborcza
RODZINA
500
PLUS
500+
KLAUZULA
INFORMACYJNA

KLAUZULA INFORmacyjna

KALENDARZ
WYDARZEŃ
KALENDARZ  WYDARZEŃ
Tytuł
MATERIAŁY VIDEO
DRUKUJ ZAPISZ