PORADNIK
DLA MIESZKAŃCA
Ikona dokument z długopisem
PROJEKTY
EUROPEJSKIE
Ikona dymek z rozmową i gwiazdka
ODNAWIALNE
ŹRÓDŁA
ENERGII
Ikona liść w żarówce
GOSPODAROWANIE
ODPADAMI
Ikona recycling
Aktualności
DRUKUJ ZAPISZ

Sadzenie drzew i Narodowe Czytanie w naszym mieście

Sadzenie drzew i Narodowe Czytanie w naszym mieście

Dnia 6 września br. w Rynku Miejskim w Krasnymstawie odbyło się uroczyste sadzenie drzew oraz Narodowe Czytanie.

W ramach wygranej w konkursie na „Drzewo Roku”, nasze miasto otrzymało 4 sadzonki kasztanowca czerwonego. Fundatorem drzew była polska organizacja ekologiczna- Klub Gaja, zajmująca się ochroną i sadzeniem drzew . Ich projekt „ Święto Drzewa- wśród pól” skupia się na roli zadrzewień i zakrzewień w ochronie bioróżnorodności, szczególnie w kontekście zmian klimatu. Organizacja stara się budować także Pokolenie EkoXXI. Podczas wydarzenia uczniowie szkół podstawowych mieli możliwość wykonania domków dla motyli.
 
Kolejnym punktem programu było czytanie nowel polskich przez przedstawicieli naszego miasta. Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą Pana Tadeusza A. Mickiewicza. Uczniowie wysłuchali fragmentów: Dobra pani – E. Orzeszkowej, Dym – M. Konopnickiej, Katarynka – B. Prusa, Mój ojciec wstępuje do strażaków (ze zbioru: Sanatorium pod Klepsydrą) – B. Schulza, Orka – W. Reymonta, Rozdzióbią nas kruki, wrony… – S. Żeromskiego, Sachem – H. Sienkiewicza, Sawa (z cyklu: Pamiątki Soplicy) – H. Rzewuska.

Autor: Miasto Krasnystaw
Powrót
MONITOR
POLSKI
Ikona Dokument
NIEODPŁATNA
POMOC
PRAWNA
Ikona Waga

 

RODZINA
500
PLUS
Ikona rodzina
BUDŻET
OBYWATELSKI
Ikona biała dokument
KLAUZULA
INFORMACYJNA

Ikona Informacja w dymku

KALENDARZ
WYDARZEŃ
Ikona kalendarz
Grafika osób w spacerujących parku, latarnie, ławka, fontanna
MATERIAŁY VIDEO
DRUKUJ ZAPISZ