PORADNIK
DLA MIESZKAŃCA
Ikona dokument z długopisem
PROJEKTY
EUROPEJSKIE
Ikona dymek z rozmową i gwiazdka
ODNAWIALNE
ŹRÓDŁA
ENERGII
Ikona liść w żarówce
GOSPODAROWANIE
ODPADAMI
Ikona recycling
Aktualności
DRUKUJ ZAPISZ

Klub Seniora Krasnostawskiego Domu Kultury istnieje już 50 lat !

Klub Seniora Krasnostawskiego Domu Kultury istnieje już 50 lat !

Dnia 3 października 2019 r. w Sali Konferencyjnej KDK odbył się jubileusz 50-lecia Klubu Seniora Krasnostawskiego Domu Kultury.

 Uroczystość swoją obecnością zaszczycili znamienici goście – Teresa Hałas – Poseł na Sejm RP, Lucjan Cichosz – Poseł na Sejm RP, Andrzej Leńczuk – Starosta Krasnostawski, Robert Kościuk – Burmistrz Krasnegostawu, Urszula Hus – Przewodnicząca Rady Seniorów Miasta Krasnystaw, Mariusza Antoniak – Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krasnymstawie, Beata Zaśko – Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Józefowie, Sławomir Kalita – Dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Szczebrzeszynie, Małgorzata Antoniak – kierownik krasnostawskiej filii Lubelskiego Uniwersytetu III Wieku, Marcin Wojewoda – Prezesa Banku Spółdzielczego w Izbicy, Renata Stangryciuk – Sekretarz Miasta, Patrycja Zdybel – Skarbnik Miasta. Przybyli także seniorzy ze Szczebrzeszyna, Zwierzyńca, Józefowa i Zamościa.
Jubileusz otworzył i powitał gości Damian Kozyrski – Dyrektor Krasnostawskiego Domu Kultury, który podkreślił, że seniorzy z KDK są wyjątkowi i wspaniali – zarażają pasją, siłą ducha i pozytywnym nastawieniem do otaczającej rzeczywistości. Seniorzy śpiewają, tańczą, gotują, pieką i cieszą się każdą chwilą. Podziękował za ich zaangażowanie i życzył mnóstwo zdrowia i radości.
Następnie wspólnie z burmistrzem Robertem Kościukiem wręczył podziękowanie najbardziej zasłużonym seniorom na czele z Przewodniczącą Klubu Aliną Banach. Pamiątkowe dyplomy i kwiaty otrzymali także członkowie Zespołu Śpiewaczego Biesiada, który działa w ramach Klubu Seniora.
Kolejnym punktem uroczystości było podziękowanie darczyńcom, bez których jubileusz nie mógłby się udać. Tutaj szczególne słowa podziękowania skierowano do Samorządu Województwa Lubelskiego, który był Partnerem 50-lecia. Wyrazy podziękowania należą się również Posłom Teresie Hałas i Lucjanowi Cichoszowi, Urzędowi Miasta Krasnystaw, Starostwu Powiatowemu w Krasnymstawie, Bankowi Spółdzielczemu w Izbicy, Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Krasnymstawie i Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Krasnymstawie.

Przybyli goście podkreślali wspaniałą atmosferę w Klubie, otwarcie na współpracę z innymi i niezwykłą witalność krasnostawskich seniorów. Życzyli dalszych długich lat działalności, dobrego zdrowia, kolejnych sukcesów w podejmowanych inicjatywach i radości życia.
Po część oficjalnej odbył się bal 50-lecia – tańce i zabawa trwały do późnych godzin wieczornych, a kondycji bawiącym się seniorom mógłby pozazdrościć nie jeden młodzieniec!


Autor: Miasto Krasnystaw
Powrót
MONITOR
POLSKI
Ikona Dokument
NIEODPŁATNA
POMOC
PRAWNA
Ikona Waga

 

RODZINA
500
PLUS
Ikona rodzina
BUDŻET
OBYWATELSKI
Ikona biała dokument
KLAUZULA
INFORMACYJNA

Ikona Informacja w dymku

KALENDARZ
WYDARZEŃ
Ikona kalendarz
Grafika osób w spacerujących parku, latarnie, ławka, fontanna
MATERIAŁY VIDEO
DRUKUJ ZAPISZ