PORADNIK
DLA MIESZKAŃCA
Ikona dokument z długopisem
PROJEKTY
EUROPEJSKIE
Ikona dymek z rozmową i gwiazdka
ODNAWIALNE
ŹRÓDŁA
ENERGII
Ikona liść w żarówce
GOSPODAROWANIE
ODPADAMI
Ikona recycling
Aktualności
DRUKUJ ZAPISZ

Na Akord w KDK

Na Akord w KDK

Dnia 19 października 2019 r. o godz. 16.00 w Sali Widowiskowej Krasnostawskiego Domu Kultury odbędzie się siódma już edycja Okazjonalnego Przeglądu Akordeonistów „Na Akord”. Przed krasnostawską publicznością zaprezentują się wirtuozi akordeonu związani z Lubelszczyzną. Gwiazdą imprezy będzie Crazy Accordion Trio.

Celem przeglądu „Na Akord” jest propagowanie akordeonu, jako instrumentu koncertowego, wykorzystywanego zarówno w muzyce klasycznej jak i we wszelkich odmianach muzyki rozrywkowej. Misją imprezy jest integracja muzyków grających na tym popularnym niegdyś instrumencie, przybliżenie jego historii i tradycji muzykowania w naszym regionie. Jest to okazja do odkrycia na nowo tego „ludowego” instrumentu i ukazania jego wszechstronnych możliwości, wykraczających poza stylizowaną muzykę ludową. Tradycją stało się, że w imprezie obok amatorów występują profesjonaliści. Taka sytuacja stwarza możliwości wymiany doświadczeń pomiędzy mistrzami a początkującymi adeptami sztuki akordeonowej.
Popisy uczestników przeglądu zwieńczy koncert tria akordeonowego Crazy Accordion Trio -
czyli uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. Władysława Żeleńskiego w Krakowie, klasy akordeonowej. Zespół powstał w wyniku ogromnego zamiłowania do muzyki, oraz chęci rozpowszechniania akordeonu, tak by złamać stereotyp kojarzący się z instrumentem wiejskim. W skład zespołu wchodzą Marcin Wilk, Piotr Wilk oraz Paweł Murzyn. Podczas koncertów tria można usłyszeć utwory muzyki klasycznej, współczesnej jak i filmowej, m.in. Motion Trio, Yann Tiersen, F.Chopin, The Beatles oraz artystów muzyki popularnej jak np.: Avicii, Ed Sheeran, Adele i wiele innych. Według członków tria muzyka jest najlepszym językiem do poruszenia ludzkich serc, dlatego chcą dać odczuć odbiorcom brzmienia, w które wkładają całe serce. Podczas występów tworzą swój własny muzyczny świat, a sam dźwięk sprawia, że rozumieją się bez słów.
Okazjonalny Przegląd Akordeonistów „Na Akord” podsumujemy wspólnym muzykowaniem i potańcówką w Sali Konferencyjnej KDK.
Po koncercie, około godz. 18:00 w Sali Widowiskowej odbędzie się aukcja charytatywna „Łazienka dla Kacperka”
Organizatorem Okazjonalnego Przeglądu Akordeonistów „Na Akord” jest Krasnostawski Dom Kultury. Wstęp wolny!

Autor: Miasto Krasnystaw
Powrót
MONITOR
POLSKI
Ikona Dokument
NIEODPŁATNA
POMOC
PRAWNA
Ikona Waga

 

RODZINA
500
PLUS
Ikona rodzina
BUDŻET
OBYWATELSKI
Ikona biała dokument
KLAUZULA
INFORMACYJNA

Ikona Informacja w dymku

KALENDARZ
WYDARZEŃ
Ikona kalendarz
Grafika osób w spacerujących parku, latarnie, ławka, fontanna
MATERIAŁY VIDEO
DRUKUJ ZAPISZ