PORADNIK
DLA MIESZKAŃCA
PORADNIK  KLIENTA
PROJEKTY
EUROPEJSKIE
PROJEKTY EUROPEJSKIE
ODNAWIALNE
ŹRÓDŁA
ENERGII
ODNAWIALNE ŹRÓDŁA ENERGII
GOSPODAROWANIE
ODPADAMI
GOSPODAROWANIE ODPADAMI
Aktualności
DRUKUJ ZAPISZ

ZDROWY SENIOR

Zdjęcie Artykułu

21 listopada 2019 r. w Krasnostawskim Domu Kultury odbyła się senioralna impreza pn. „Zdrowy Senior”

W dniu 21 listopada 2019 r. w Krasnostawskim Domu Kultury odbyła się senioralna impreza pn. „Zdrowy Senior”. Inicjatorem całego przedsięwzięcia była Rada Seniorów Miasta Krasnystaw pod przewodnictwem Pani Urszuli Hus.
Tematem przewodnim spotkania było zdrowie oraz poprawa jakości życia osób w wieku emerytalnym, ich sprawności psychofizycznej, poczucia bezpieczeństwa oraz niezależności w życiu codziennym po to, by tak długo, jak to możliwe, mogli być samodzielni i niezależni. Tego dnia skupiono się na seniorach i sposobach na to, by pozostali aktywni pomimo swojego wieku i pewnych ograniczeń z nim związanych.
Zdrowie to jeden z naszych głównych priorytetów. Przekonujemy się o tym najczęściej wtedy, gdy choroba zmusza nas do zmiany planów lub porzucenia swoich pasji i przyzwyczajeń. Warto pamiętać o zdrowiu i wyrobić w sobie nawyki mające na celu, jak najdłuższe utrzymanie dobrej kondycji i sprawności oraz pogody ducha.
Nasi seniorzy mieli możliwość:
•    wysłuchać prelekcji nt. „Suplementy diety – pomagają czy szkodzą”,
•    uczestniczyć w pokazie i nauce udzielania pierwszej pomocy,
•  zbadać się i zasięgnąć porady u lekarzy, którzy tego dnia w sali konferencyjnej KDK w Krasnymstawie, udzielali darmowych porad w zakresie: słuchu, ciśnienia tętniczego, poziomu cukru, farmakologii, dietetyki, epidemiologii.
Dodatkowym punktem programu było „Pudełko życia” mające na celu ułatwienie niesienia pomocy w stanach zagrożenia zdrowia i życia. Pomoże w sytuacji, kiedy ratownicy medyczni, lekarze czy strażacy muszą reagować szybko, ale nie mają kontaktu z osobą ratowaną. Polega to na umieszczeniu wszystkich ważnych informacji o pacjencie w jednym miejscu. W pudełkach znajdą się ważne dane: telefony do osób najbliższych, informacje o chorobach, uczuleniach, przyjmowanych lekach oraz o tym, kto zajmie się zwierzętami pod nieobecność chorego gospodarza. Takie pudełko powinno znajdować się w lodówce, najlepiej w półce na drzwiach. Ułatwi ono zespołowi ratowniczemu odszukanie informacji. Dodatkowo lodówka powinna być oznakowana taką samą naklejką jak pudełko.

Autor: Miasto Krasnystaw
Powrót
MONITOR
POLSKI
MONITOR POLSKI
NIEODPŁATNA
POMOC
PRAWNA
Nieodpłatna pomoc prawna

 

WYBORY
PAŃSTWOWA
KOMISJA
WYBORCZA
WYBORY PAŃSTWOWa Komisja  Wyborcza
RODZINA
500
PLUS
500+
KLAUZULA
INFORMACYJNA

KLAUZULA INFORmacyjna

KALENDARZ
WYDARZEŃ
KALENDARZ  WYDARZEŃ
Tytuł
MATERIAŁY VIDEO
DRUKUJ ZAPISZ