PORADNIK
DLA MIESZKAŃCA
PORADNIK  KLIENTA
PROJEKTY
EUROPEJSKIE
PROJEKTY EUROPEJSKIE
ODNAWIALNE
ŹRÓDŁA
ENERGII
ODNAWIALNE ŹRÓDŁA ENERGII
GOSPODAROWANIE
ODPADAMI
GOSPODAROWANIE ODPADAMI
Aktualności
DRUKUJ ZAPISZ

Działalność charytatywna Pani Wiltrud Wessel- honorowego obywatela Miasta Krasnystaw

Zdjęcie Artykułu

Pani Wiltrud Wessel jest założycielką fundacji „Hilfe fur Polen” w Niemczech, która od 1981 roku udziela pomocy w Polsce. Od 1995 roku jest honorową obywatelką Krasnegostawu.

Pani Wiltrud Wessel jest założycielką fundacji „Hilfe fur Polen” w Niemczech, która od 1981 roku udziela pomocy w Polsce. W 1998 r. dostarczyła sprzęt do polskich szpitali, m. in. Krasnostawskiego ZOZ-u. Ponadto od 1995 roku jest honorową obywatelką naszego miasta, gdzie troszczy się o sanatorium dla dzieci z alergią , o w/w szpital oraz prywatne gimnazjum i szkołę muzyczną.


Burmistrz naszego miasta – Robert Kościuk,  miał zaszczyt poznać osobiście Panią Wiltrud Wessel, która przyjechała do Krasnegostawu na 48. Ogólnopolskie Święto Chmielarzy i Piwowarów, tzw. „Chmielaki Krasnostawskie”. Spotkanie to pozytywnie odbiło się na obecnych relacjach pomiędzy Panią Wiltrud Wessel a Burmistrzem Robertem Kościukiem. Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia Pan Kościuk wymienił się życzeniami świątecznymi z Panią Wessel.


Życzenia:

Życzenia Burmistrza, plik: Rozszerzenie: pdf, Rozmiar: [4.35 MB]

Notka od Pana Burmistrza:
Minął już rok od kiedy gościła Pani w naszym Mieście Krasnystaw. Było Mi niezmiernie miło spotkać się z Panią i nawiązać wzajemne kontakty. Chciałbym zainicjować dialog, którego efektem może być podjęcie partnerskiej współpracy służącej społecznościom lokalnym naszych miast. Wierzę, że taka współpraca może przynieść wiele korzyści.
Jednocześnie chcę bardzo serdecznie zaprosić Panią na nadchodzący Jubileusz Ogólnopolskiego Święta Chmielarzy i Piwowarów, który odbędzie się w dniach od 21 do 23 sierpnia 2020 roku, już po raz pięćdziesiąty. Nasz festiwal jest odpowiednikiem monachijskiego Oktoberfest ale z własnym klimatem i smakiem. Będziemy zaszczyceni Pani obecnością.

Życzenia Pani Wessel, plik: Rozszerzenie: pdf, Rozmiar: [468.57 KB]

Życzenia  i notka od Pani Wessel po polsku:

Boże Narodzenie 2019 r.

Szanowny Panie Burmistrzu Kościuk,

z wielką przyjemnością wspominam moją ubiegłoroczną wizytę  w Krasnymstawie z przyjaciółmi Elke i Eberhardem Gentz, a w szczególności dzień, w którym pojechaliśmy z Panem do Lublina. Mieliśmy wtedy okazję poznać Pana plany odnośnie przyszłości, a teraz , rok później  myślę, że z wielka radością może Pan liczyć na sukces w ich spełnieniu. Tak bardzo chciałam przyjechać w tym roku do Polski, ale myślę, że uda się to dopiero w nadchodzącym roku.

Chciałabym życzyć Panu i Pana rodzinie harmonijnych Świąt Bożego Narodzenia,  wielu niespodzianek oraz zdrowego, szczęśliwego Nowego Roku 2020.

Z poważaniem

Wiltrud Wessel


Poniżej zamieszczamy artykuł opisujący działalność charytatywną Pani Wiltrud Wessel na rzecz społeczności polskiej.

Artykuł:

Akcje pomocy humanitarnej Pani Wiltrud Wessel, plik: Rozszerzenie: pdf, Rozmiar: [15.90 MB]

 


Autor: Miasto Krasnystaw
Powrót
MONITOR
POLSKI
MONITOR POLSKI
NIEODPŁATNA
POMOC
PRAWNA
Nieodpłatna pomoc prawna

 

WYBORY
PAŃSTWOWA
KOMISJA
WYBORCZA
WYBORY PAŃSTWOWa Komisja  Wyborcza
RODZINA
500
PLUS
500+
KLAUZULA
INFORMACYJNA

KLAUZULA INFORmacyjna

KALENDARZ
WYDARZEŃ
KALENDARZ  WYDARZEŃ
Tytuł
MATERIAŁY VIDEO
DRUKUJ ZAPISZ