PORADNIK
DLA MIESZKAŃCA
PORADNIK  KLIENTA
PROJEKTY
EUROPEJSKIE
PROJEKTY EUROPEJSKIE
ODNAWIALNE
ŹRÓDŁA
ENERGII
ODNAWIALNE ŹRÓDŁA ENERGII
GOSPODAROWANIE
ODPADAMI
GOSPODAROWANIE ODPADAMI

Miasta Partnerskie

 

Žatec (Republika Czech)

Herb miasta Zatec

 

Žatec to miasto położone w północno-zachodnich Czechach nad rzeką Ohře. Miasto zamieszkuje 19 607 osób (dane statystyczne z 31.12.2003 r.), a jego powierzchnia wynosi 4269 ha. Pierwsze wzmianki o Žatecu pojawiły się w 1004 r. w kronice Thietmara z Marseburga. W 1256 r. król Přemysl Otakar IInadał osadzie prawa miejskie. Początkowo działalność w mieście opierała się na rzemiośle, rolnictwie, handlu. W późniejszym czasie, ze względu na bardzo dobre warunki glebowe i klimatyczne, Žatec stał się centrum produkcji chmielu. Dziś miasto i jego okolice mają ponad siedmiuset letnią tradycję w uprawie chmielu, który jest podstawą produkcji wyśmienitego czeskiego piwa.
 

Informacja turystyczna

Tourist Information Centre
nam. Svobody 1
CZ - 438 24 Žatec

Tel.: 420 415 736 156, 420 415 736 111
Fax: 420 415 736 156, 420 415 736 148

Email: info@mesto-zatec.cz
http://www.mesto-zatec.cz


Alvesta (Królestwo Szwecji)

Herb miasta Alvesta

 

Gmina Alvesta leży w południowej części Królestwa Szwecji, w regionie Smĺland. Miasto jest jednym z największych węzłów kolejowych w południowej Szwecji. Ma idealne położenie, znajduje się jedynie 10 km od najbliższego lotniska międzynarodowego w Växjö. Miasto położone jest pomiędzy wzgórzami Hanaslöv w okolicach jezior. Do dyspozycji mieszkańców i turystów znajduje się wiele tras do pieszych wycieczek oraz ścieżek rowerowych.

Informacja turystyczna

Alvesta järnvägsstation (Railwaystation), 2nd floor
342 80 Alvesta
Tel: +46(0)472-152 55

E-mail: turistbyra@kommun.alvesta.se
http://www.alvesta.se

 


Turijsk (Ukraina)

Herb miasta Turijsk

 

Turijsk (Turzysk) to miasto położone w obwodzie wołyńskim, w północno-zachodniej części Ukrainy. Miasto ma bardzo tragiczną historię, podczas I i II wojny światowej zostało prawie całkowicie zniszczone. Ośrodki sakralne oraz zabytki zostały zdewastowane. Mieszkańcy miasta kultywują tradycje ludowe, szczególnie poprzez tworzenie plecionek, które są znakiem  rozpoznanym rejonu Turijska.

 


Püspökladány (Węgry)

Herb miasta Püspökladány

 

Püspökladány to miasto położone na równinie w południowo - wschodniej części Węgier na styku trzej regionów Sárrét, Hortobágy i Nagykunság. Biorąc pod uwagę liczbę mieszkańców jest szóstym największym miastem w rejonie Hajdú-Bihar. Ponad połowa ludności miasta zatrudniona jest w przemyśle, budownictwie i handlu. Reszta mieszkańców zajmuje się rolnictwem i innymi dziedzinami. Atrakcją turystyczną Püspökladány są ośrodki spa, które bazują na wodach termalnych występujących w tym rejonie. Rzadką atrakcją są także drewniane mosty rozpostarte ponad rzeką Hortobágy-Berettyó. Ponadto co roku w mieście odbywa się Międzynarodowe Sympozjum Rzeźb Kamiennych, które jest ważnym wydarzeniem kulturalnym regionu.

Informacja turystyczna:
Adres: 4150 Püspökladány 2.

Bocskai St.Tel:+36 54-451510
Fax:+36 54-451-061

E-mail: pmhivpl@axelero.hu
http://www.puspokladany.hu

 


Horochów (Ukraina)

Herb miasta Horochów
Powrót
MONITOR
POLSKI
MONITOR POLSKI
NIEODPŁATNA
POMOC
PRAWNA
Nieodpłatna pomoc prawna

 

WYBORY
PAŃSTWOWA
KOMISJA
WYBORCZA
WYBORY PAŃSTWOWa Komisja  Wyborcza
RODZINA
500
PLUS
500+
KLAUZULA
INFORMACYJNA

KLAUZULA INFORmacyjna

KALENDARZ
WYDARZEŃ
KALENDARZ  WYDARZEŃ
Tytuł
MATERIAŁY VIDEO
DRUKUJ ZAPISZ