PORADNIK
DLA MIESZKAŃCA
Ikona dokument z długopisem
PROJEKTY
EUROPEJSKIE
Ikona dymek z rozmową i gwiazdka
ODNAWIALNE
ŹRÓDŁA
ENERGII
Ikona liść w żarówce
GOSPODAROWANIE
ODPADAMI
Ikona recycling

Drzewo Roku

Klon jesionolistny, rosnący na terenie Rynku Miejskiego, zdobył pierwsze miejsce w konkursie „Drzewo Roku 2018” organizowanym przez Stowarzyszenie Ekologiczno-Kulturalne Klub Gaja! Propozycja z Krasnegostawu została przesłana do organizatorów przez Krasnostawski Ruch Ekologiczny „VIRIDIS”.
 
Klon - nazwany na potrzeby plebiscytu „Klęczącym Drzewem” został wytypowany przez 4131 osób, co zapewniło mu zaszczytne pierwsze miejsce!
 
Nasz reprezentant jest niewątpliwie najbardziej rozpoznawalnym elementem środowiska naturalnego w obrębie Miasta. Stanowi częsty temat dzieł plastycznych krasnostawskich artystów, dzieci oraz młodzieży szkolnej, a także ciekawą atrakcję turystyczną.
 
Drzewo roku
 
Podczas trwania plebiscytu internauci oddali blisko 14 000 ważnych głosów. Przypominamy, że celem konkursu jest promowanie przyrody oraz szacunku do otaczającej nas fauny, która ściśle powiązana jest z kulturą i historią lokalnej społeczności. Drzewa biorące udział w konkursie wyłoniono spośród ponad pięćdziesięciu zgłoszeń z terenu całej Polski. Kolejne miejsca na podium, tuż za klonem z Krasnegostawu, zajęli „Dąb Henryk” rosnący w Krakowie (3612 głosów) oraz „Dąb Ustrobniak” z Ustrobnej (2303 głosy).
 
Laureat konkursu reprezentował Polskę w międzynarodowym plebiscycie „Europejskie Drzewo Roku 2019”, w którym uplasował się na 6. miejscu, uzyskując liczbę 16 856 głosów. 
 
Powrót
MONITOR
POLSKI
Ikona Dokument
NIEODPŁATNA
POMOC
PRAWNA
Ikona Waga

 

WYBORY
PAŃSTWOWA
KOMISJA
WYBORCZA
Ikona certyfikat
RODZINA
500
PLUS
Ikona rodzina
KLAUZULA
INFORMACYJNA

Ikona Informacja w dymku

KALENDARZ
WYDARZEŃ
Ikona kalendarz
Grafika osób w spacerujących parku, latarnie, ławka, fontanna
MATERIAŁY VIDEO
DRUKUJ ZAPISZ