przejdź do Menu przejdź do Nagłówka przejdź do Treści przejdź do Stopki
Jesteś na > AKTUALNOŚCI CPK (Centralny Port Komunikacyjny) KONSULTACJE SPOŁECZNE DOTYCZĄCE TRASY PRZEBIEGU LINII KOLEJOWEJ CPK PRZEZ KRASNYSTAW

CPK (Centralny Port Komunikacyjny)

pociąg
13-05-2022

KONSULTACJE SPOŁECZNE DOTYCZĄCE TRASY PRZEBIEGU LINII KOLEJOWEJ CPK PRZEZ KRASNYSTAW

 

W dniu 27 maja 2022 r. o godzinie 17.00 w sali konferencyjnej Krasnostawskiego Domu Kultury (ul. Okrzei 10, I piętro) odbędzie się spotkanie konsultacyjne dla mieszkańców Krasnegostawu dotyczące opracowania Studium Techniczno- Ekonomiczno- Środowiskowego (STEŚ) dla zadania pn. „Budowa linii kolejowych: nr 54 Trawniki- Krasnystaw i nr 56 Wólka Orłowska- Zamość- Tomaszów Lubelski- Bełżec” realizowanego na zlecenie Centralnego Portu Komunikacyjnego. 
 
Podczas spotkania przedstawiciele CPK oraz wykonawcy dokumentacji technicznej firmy Egis Poland Sp. z o.o. przybliżą założenia inwestycji i przedstawią warianty przebiegu trasy szybkiej kolei przez Krasnystaw. 
 
Do 3 czerwca br. przyjmowane są również ankiety konsultacyjne dzięki którym mieszkańcy Krasnegostawu mogą wyrazić swoją opinię na temat wariantów przebiegu trasy kolejowej przez teren naszego miasta i opowiedzieć się za realizacją jednego z nich.  Wypełnione formularze z uwagami można złożyć wybierając jedną z poniższych możliwości:
2) przesyłając wydrukowaną i wypełnioną ankietę na adres firmy Egis Poland Sp. z o.o., Domaniewska 39a, 02-672 Warszawa (wykonawca) bądź Centralnego Portu Komunikacyjnego Sp. z o.o., Aleje Jerozolimskie 142B, 02-305 Warszawa (inwestor);
3) wypełnioną ankietę można złożyć w Urzędzie Miasta Krasnystaw w godzinach pracy urzędu, tj.: poniedziałek, środa, czwartek, piątek w godz. 7.30-15.30, wtorek w godz. 8.00-16.00 (należy wrzucić do pojemnika umieszczonego na parterze budynku). 
 
Wzór ankiety do wypełnienia znajduje się w załączniku.
Ankiety będą również dostępne w Urzędzie Miasta Krasnystaw (na parterze w BOM). 
Wyrażone przez Państwa w ankietach postulaty i uwagi posłużą do uszczegółowienia rozwiązań projektowych w toku opracowania kolejnych etapów realizowanego przedsięwzięcia. 
 
Fragment linii kolejowej nr 54 (Trawniki–Krasnystaw) to skład tzw. szprychy nr 5 prowadzącej do Centralnego Portu Komunikacyjnego. W efekcie realizacji przedsięwzięcia Krasnystaw stanie się częścią sieci połączeń dalekobieżnych. Przejazd z Krasnegostawu do Warszawy powinien wynieść maksymalnie dwie godziny, z Zamościa kwadrans dłużej (obecnie podróż tymi trasami koleją zajmuje ponad pięć godzin). Skróci się także czas przejazdu kolejowego między Zamościem a Lublinem – do 50 minut i z Lublina do stolicy Polski – do półtorej godziny.
 
 
Copyright © Miasto Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone