przejdź do Menu przejdź do Nagłówka przejdź do Treści przejdź do Stopki
Jesteś na > AKTUALNOŚCI Krasnystaw dla Ukrainy Zbiórka CARITAS dla Ukrainy

Krasnystaw dla Ukrainy

solidarni z Ukrainą
25-02-2022

Zbiórka CARITAS dla Ukrainy

 

W związku z dramatyczną sytuacją na Ukrainie Caritas Archidiecezji Lubelskiej  rozpoczyna zbiórkę żywności długoterminowej, kosmetyków i chemii, środków opatrunkowych oraz koców, śpiworów i ubrań. Dary można przynosić do siedziby Centrum Charytatywnego w Krasnymstawie, ul. Szkolna 9a, od poniedziałku do piątku w godz. 7:30 – 16:00, a  także w soboty i w niedziele od 10:00 do 16:00.

Caritas przyjmuje:

ŻYWNOŚĆ DŁUGOTERMINOWĄ: konserwy, olej, cukier, makarony, mąka, sól, kasza, ryż, herbata, kawa, słodycze, mleko UHT, owoce / warzywa w puszkach (np. fasola, groszek, kukurydza, ananas, brzoskwinia), przeciery pomidorowe w kartonach, suszone owoce, orzechy.

KOSMETYKI I CHEMIĘ: żele pod prysznic, szampony, mydła, szczoteczki i pasty do zębów, kremy ochronne, podpaski, pampersy dla dzieci (raczej w rozmiarach 3-4-5), płyny do prania, płyny do mycia naczyń.

ŚRODKI OPATRUNKOWE: koce termiczne, gazy jałowe, kompresy jałowe, opaski dziane, bandaże elastyczne, ampułki soli fizjologicznej, środki do odkażania, rękawiczki jednorazowe, chusty opatrunkowe sterylne, opaski uciskowe, pęsety sterylne, wata, nożyczki do opatrunków.

Możliwe jest także przekazanie koców i śpiworów oraz ubrań, ale ze względów logistycznych przyjmowane są tylko rzeczy nowe.


Copyright © Miasto Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone