przejdź do Menu przejdź do Nagłówka przejdź do Treści przejdź do Stopki
Jesteś na > AKTUALNOŚCI Krasnystaw dla Ukrainy Solidarni z Ukrainą

Krasnystaw dla Ukrainy

Krasnystaw dla Ukrainy
02-03-2022

Solidarni z Ukrainą

 
Szanowni Państwo,
 
Minął kolejny dzień działań wojennych. Ukraina znajduje się w najtrudniejszym momencie swojej historii. Rosja zaatakowała Ukrainę z ziemi, z powietrza i z morza. Od wschodu, północy i z południa.  Cały kraj ogarnęła wojenna pożoga.
 
Dzisiaj jesteśmy tu po to, aby pokazać swoje wsparcie dla Ukrainy i potępić rosyjski atak. Musimy być z Ukrainą solidarni, to nasz obowiązek jako Polaków doświadczonych historią, ale także jako Europejczyków, jako tych wszystkich, którzy ponoszą wspólną odpowiedzialność za przyszłość, za przyszłe pokolenia, byśmy mogli się spokojnie i w zgodzie rozwijać.
 
Nam, współczesnym, wydawało się, że nigdy do tego nie dojdzie. Otwarta wojna, która ma dzisiaj miejsce, jest dowodem na to, że wszelkie prawa międzynarodowe zostały pogwałcone. Jestem przekonany, iż dzień 24 lutego 2022 r. na pewno zapisze się w historii świata.
 
Szanowni Państwo, nikt kto ucieka przed wojną, nie może być zostawiony bez pomocy. Nie możemy być obojętni wobec ludzi, którzy musieli opuścić swój kraj, by chronić życie swoje i swoich bliskich. I nie jesteśmy.
 
Obiecuję, że Miasto Krasnystaw będzie cały czas pomagało naszym sąsiadom, jak czyni to od momentu wybuchu wojny. Na chwilę obecną prowadzimy m.in. punkty pobytu dla uchodźców, zapewniając im miejsce do odpoczynku, wyżywienie, udzielając im wszechstronnej pomocy. Pomagamy w znalezieniu miejsca dłuższego pobytu. Koordynujemy zbiórkę i przekazywanie darów rzeczowych, w które aktywnie włączyły się wszystkie miejskie jednostki organizacyjne. Prowadzimy zbiórkę środków pieniężnych. Już w najbliższy piątek planujemy transport pomocy dla naszego Miasta Partnerskiego Turijsk. Oferujemy zajęcia plastyczne, rękodzielnicze, animacyjne, terapeutyczne dla dzieci, które uciekły przed wojną do naszego miasta. Oferujemy wsparcie psychologiczne. Nikogo nie zostawiamy bez pomocy. 
 
Nadzieja jest w sile Ukraińców i w ich determinacji, a my możemy dać im wsparcie, że jesteśmy z nimi.
 
W tym trudnym czasie Mieszkańcy Krasnegostawu okazali swoje wielkie serca i solidarność. Jestem dumny, że możemy wspólnie z Państwem pomagać. Bardzo dziękuję za każdy gest bezinteresownej pomocy, jaki Państwo okazaliście. Dziękuję wszystkim wolontariuszom, osobom, które przyjęły uchodźców wojennych pod swój dach. Jestem wdzięczny za wszelką udzieloną pomoc, zarówno rzeczową jak i finansową. Wasza pomoc jest nieoceniona. Zdajemy egzamin z życzliwości i chęci niesienia pomocy ludziom w potrzebie.
 
 
                                                                                          Burmistrz Krasnegostawu
 
                                                                                /-/ Robert Kościuk
 

Marsz Pokoju i Solidarności z Ukrainą

Copyright © Miasto Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone