przejdź do Menu przejdź do Nagłówka przejdź do Treści przejdź do Stopki
Jesteś na > AKTUALNOŚCI "TRADYCYJNA MAJÓWKA Z KARPIEM"

AKTUALNOŚCI

"TRADYCYJNA MAJÓWKA Z KARPIEM"
06-05-2019

"TRADYCYJNA MAJÓWKA Z KARPIEM"

Dnia 5 maja 2019 na terenie Dworku Starościńskiego miała miejsce "Tradycyjna Majówka z Karpiem". Organizatorami tegorocznej edycji byli: Krasnostawski Dom Kultury, Lokalna Grupa Działania "Krasnystaw PLUS" oraz Urząd Miasta Krasnystaw. Wydarzenie poprowadzili Karolina Gołębiowska z Krasnostawskiego Domu Kultury i Wojciech Hus z Lokalnej Grupy Działania "Krasnystaw PLUS".
Impreza rozpoczęła się uroczystym wykonaniem poloneza. Na przedzie tanecznego korowodu szli: Teresa Hałas - Poseł na Sejm RP, Andrzej Leńczuk - Starosta Krasnostawski, Robert Kościuk – Burmistrz Krasnegostawu, Damian Kozyrski – Dyrektor KDK i Marcin Wojewoda – Prezes Banku Spółdzielczego w Izbicy. W tańcu wzięli także udział przedstawiciele Kół Gospodyń Wiejskich i lokalnych stowarzyszeń oraz mieszkańcy Miasta, a także przyjezdni goście. Nad odpowiednim wykonaniem układu tanecznego czuwała instruktor tańca - Krystyna Kobylańska.

Kolejnym punktem programu był konkurs na najlepszą potrawę z karpia. Wzięło Udział w nim 13 kół gospodyń wiejskich z terenu powiatu krasnostawskiego oraz spółdzielnia socjalna „Własne Kąty”. W tym roku najsmaczniejszą potrawą okazał się karp w galarecie przygotowany przez panie z KGW „Wszyscy Razem” z Równianek. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody ufundowane przez Teresę Hałas – Poseł na Sejm RP, Krasnostawski Dom Kultury, Urząd Miasta Krasnystaw oraz LGD "Krasnystaw PLUS".

Po zakończeniu części konkursowej rozpoczął się blok koncertów. Na scenie zaprezentował się solista Cezary Bojankowski, a po nim kapele podwórkowe: „Swojacy” z Kraśnika, „Wygibusy” z Biłgoraja i „Uroczysko” z Krasnegostawu.
Gwiazdą wieczoru był zespół CzessBand prezentujący między innymi warszawski folklor. Taneczne rytmy porwały do tańca wielu amatorów.
Oprócz wydarzeń mających miejsce na scenie, wszyscy chętni mieli okazję, aby sprawdzić swoją wiedzę historyczną, uczestnicząc w quizie przygotowanym przez Muzeum Regionalne w Krasnymstawie.

W jednym z namiotów swoje wyroby oferowali Twórcy Ludowi i Rękodzielnicy z Klubu Twórców Ludowych działających przy Krasnostawskim Domu Kultury. W zagrodzie edukacyjnej przygotowanej przez stajnię „Adrenalina” z Siennicy Nadolnej na milusińskich czekały zwierzęta. Dodatkowo, na specjalnie przygotowanej platformie, młodzi uczestnicy mogli popróbować swoich sił przy uprawie roli i obsłudze miniaturowych pojazdów rolniczych. Dorośli zaś mieli okazję, aby spróbować kilku gatunków piw z lokalnego browaru rzemieślniczego „Incognito” z Kraśniczyna.
Wydarzenie uatrakcyjniały krasnostawskie maskotki – karpiki Krasnuś i Stawik. Impreza trwała w godzinach 15.00 – 21.00. Pomimo przelotnego deszczu, wszyscy goście miło spędzili czas. Na zakończenie potańcówki rozpalono ognisko, przy którym najbardziej zmarznięci mogli się ogrzać.
 
 
Copyright © Miasto Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone