przejdź do Menu przejdź do Nagłówka przejdź do Treści przejdź do Stopki
Jesteś na > AKTUALNOŚCI RELACJA - "NOC MUZEÓW" 2019

AKTUALNOŚCI

RELACJA - "NOC MUZEÓW" 2019
27-05-2019

RELACJA - "NOC MUZEÓW" 2019

W ostatnią sobotę, 18 maja br. krasnostawskie muzeum po raz kolejny włączyło się w europejską akcję "Noc muzeów". Tym razem ten wyjątkowy czas poza zwiedzaniem wystaw upłynął w klimatach retro-poetyckich, za sprawą akustycznego koncertu Łukasza Jemioły, znanego lubelskiego wokalisty i gitarzysty. Artysta prócz swoich autorskich utworów wykonał piosenki Marka Grechuty. Był to niezwykle przyjemny występ i został bardzo ciepło przyjęty przez zgromadzoną w muzealnym refektarzu publiczność.
Dużym zainteresowaniem cieszył się również wykład Konrada Grocheckiego pt. "Ciąg Fibonacciego i eschatologiczna symbolika liczb w piramidalnym mauzoleum Orzechowskich w Krynicy" oraz prelekcja "Neque hic vivus, neque illic mortuus - czemu służył portret trumienny? O rytuale Pompa Funebris" - Mai Toczonej-Wal. Wielu uczestników zgromadził także przeprowadzony przez młodzieżowych wolontariuszy quiz historyczny z zakresu dziejów Polski i Krasnegostawu, w którym można było wygrać
atrakcyjne nagrody.

Nie zabrakło także przygotowanej specjalnie na sobotnie wydarzenie niespodzianki. W tym roku była to niecodzienna wystawa pt. "[Nie]widzialne", ukazująca dzieła sztuki sakralnej dotychczas przechowywane w magazynach i nie udostępniane ze względu na zły stan zachowania. W sobotnią noc Muzeum Regionalne w Krasnymstawie odwiedziło ok. 350 osób, a w realizacji przedsięwzięcia tradycyjnie pomogła niezawodna młodzież z Młodzieżowej Rady Miasta Krasnystaw i krasnostawskich szkół.
 
Informacja i zdjęcia: Muzeum Regionalne w Krasnymstawie
Copyright © Miasto Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone