przejdź do Menu przejdź do Nagłówka przejdź do Treści przejdź do Stopki
Jesteś na > AKTUALNOŚCI Sesja Młodzieżowej Rady Miasta Krasnystaw

AKTUALNOŚCI

Sesja Młodzieżowej Rady Miasta Krasnystaw
04-07-2019

Sesja Młodzieżowej Rady Miasta Krasnystaw

Wczoraj (3 lipca) w Sali Sejmikowej Urzędu Miasta odbyło się kolejne robocze spotkanie Młodzieżowej Rady Miasta Krasnystaw. Podczas posiedzenia młodzi samorządowcy (Natalia Sulkowska, Zuzanna Kucharczyk, Adrianna Dras, Julita Żelik, Kinga Bak, Aleksandra Waręcka) zapoznali się z ofertą wypoczynku letniego dla dzieci i młodzieży przygotowaną przez miejskie jednostki.
Kolejnym punktem obrad była ocena realizacji zadań wykonywanych w ramach Budżetu Obywatelskiego Dzieci i Młodzieży. Najwięcej uwagi poświęciliśmy przedstawionej przez Roberta Kościuka - Burmistrza Krasnegostawu informacji o realizacji sztandarowej inicjatywy inwestycyjnej krasnostawskiej młodzieży, a mianowicie utworzeniu miejsca do wypoczynku i integracji przy boiskach na ul. Sikorskiego. Umowa o dofinansowanie tego przedsięwzięcia ze środków UE została podpisana 24 czerwca br. i jeszcze w tym miesiącu powinna rozpocząć się realizacja. Zakres operacji obejmuje budowę ogólnodostępnego terenu rekreacyjnego o pow. 335 mkw., a w tym m.in. ułożenie nawierzchni z kostki brukowej oraz wykonanie elementów małej architektury służących wypoczynkowi, zabawie i integracji (altany z grillem, o pow. ok. 35 mkw, kontenera szatniowego, ławek, miejsca na ognisko / palenisko oraz koszy na śmieci i stojaków na rowery).
 
Ostatnim punktem wczorajszych obrad była dyskusja nad powołaniem miejskiego rzecznika praw ucznia. Wspólnie z młodzieżowymi radnymi dopracowaliśmy propozycje wymagań i kompetencji określających profil funkcji rzecznika oraz zakres jego obowiązków. Opracowaliśmy także treść pytań do ankiety, którą skierujemy niebawem do krasnostawskiej młodzieży.
 
Tekst: Opiekun Młodzieżowej Rady Miasta Krasnystaw
Copyright © Miasto Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone