przejdź do Menu przejdź do Nagłówka przejdź do Treści przejdź do Stopki
Jesteś na > AKTUALNOŚCI Wernisaż wystawy prac Bronisławy Żuk i Alicji Kawęckiej

AKTUALNOŚCI

Wernisaż wystawy prac Bronisławy Żuk i Alicji Kawęckiej
26-09-2019

Wernisaż wystawy prac Bronisławy Żuk i Alicji Kawęckiej

Prace wykonane przez Bronisławę Żuk i Alicję Kawęcką można oglądać w MBP ul. Okrzei 23 codziennie, w godzinach 10:00 - 18:00, do 22 października 2019r.
Od 23 września 2019r. w Bibliotece Miejskiej w Krasnymstawie można oglądać wystawę malarstwa Pani Bronisławy Żuk i Pani Alicji Kawęckiej (wnuczki). Obrazy, które rozświetliły wnętrze Biblioteki swoimi kolorami, przedstawiają piękno otaczającego nas świata. Oprócz obrazów można podziwiać biżuterię zaprojektowaną i wykonaną przez Alicję Kawęcką.

Wernisaż wystawy odbył się 20 września w Bibliotece miejskiej w Krasnymstawie. Frekwencja dopisała i przybyło szereg gości między innymi przedstawiciele Starostawa Powiatowego i Urzędu Miasta w Krasnymstawie.

Pani Bronisława jest absolwentką UMCS w Lublinie na Wydziale Artystycznym oraz studiów podyplomowych, gdzie uzyskała II stopień specjalizacji wychowania plastycznego. Kilkukrotna laureatka Nagrody Ministra Edukacji Narodowej oraz Lubelskiego Kuratora Oświaty.

Pani Alicja Kawęcka studiuje Projektowanie Biżuterii na ASP w Łodzi. Jest absolwentką Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Krasnymstawie. Na codzień zajmuje się projektowaniem i wykonywaniem biżuterii artystycznej i komercyjnej. Poświęca się również rysunkowi oraz malarstwu.

Prace wykonane przez artystki można oglądać w MBP ul. Okrzei 23 codziennie, w godzinach 10:00 - 18:00, do 22 października 2019r. Wstęp wolny.
Copyright © Miasto Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone