przejdź do Menu przejdź do Nagłówka przejdź do Treści przejdź do Stopki
Jesteś na > AKTUALNOŚCI Spektakl „Trzy ćwierci do śmierci” w Krasnymstawie

AKTUALNOŚCI

Kawałek plakatu
21-10-2019

Spektakl „Trzy ćwierci do śmierci” w Krasnymstawie

Dnia 27 października 2019 r. o godz. 18:00 zapraszamy na trzeci spektakl w ramach programu „Teatr Polska”, na scenie Krasnostawskiego Domu Kultury wystąpi Poznańska Fundacja Artystyczna ze spektaklem „Trzy ćwierci do śmierci”
Dnia 27 października 2019 r. o godz. 18:00 zapraszamy na trzeci spektakl w ramach programu „Teatr Polska”, na scenie Krasnostawskiego Domu Kultury wystąpi Poznańska Fundacja Artystyczna ze spektaklem „Trzy ćwierci do śmierci”
Jest to monodram lalkowy inspirowany opowieściami z Supraśla, zebranymi i opracowanymi przez Wojciecha Załęskiego w zbiorze „Hecz precz stała się rzecz” oraz książką „Po trochu” Weroniki Gogoli. Wszystko zaczęło się od prababki Weroniki, która przeniosła Śmierć przez rzekę i w ten sposób zapewniła kobietom w swojej rodzinie długowieczność. Jest to jednak dar problematyczny. Bohaterka pragnie zakończyć swój zbyt długi żywot. Wcześniej jednak musi dokonać rachunku sumienia. Czy ciąży na niej przekleństwo złych ludzi? A może sama odpowiada za swoje nieszczęście? Czy ktoś przyjdzie jej z pomocą? Spektakl zrealizowano dzięki stypendium artystycznemu „Młodzi Twórcy” Prezydenta Miasta Białegostoku. Lalka została wykonana przez Karolinę Martin podczas warsztatów „Laboratory of creation body-puppets” z Natachą Belovą.
Spektakl zdobył następujące nagrody:
- II miejsce oraz Nagroda Publiczności, Festiwal Teatrów Niezależnych Garderoba w Warszawie.
- „Złota podkowa pegaza”, XV Międzynarodowe Spotkania z monodramem w Suwałkach.
- Nagroda Jury, 6. Ogólnopolski Festiwal Monodramów MONOfest w Łodzi.
- Nagroda Rady Artystycznej – statuetka „Strzała Północy 2018”, Nagroda Główna publiczności oraz Nagroda Dyrektora Bałtyckiego Teatru Dramatycznego im. Juliusza Słowackiego w Koszalinie - 6. Koszalińskie Ogólnopolskie Dni Monodramu – „Debiuty Strzała północy 2018”.
Obsada: Babucha - Karolina Martin. Animacja materiału, śpiew - Zofia Straczycka, Magdalena Słowik
W roku 2019 na wszystkie spektakle programu „Teatr Polska” jest wstęp wolny! Bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie Krasnostawskiego Domu Kultury.
Pokazy spektakli odbywają się w ramach programu TEATR POLSKA realizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
x Adres strony internetowej: www.teatrpolska.pl
x Oficjalny profil: www.facebook.com/TeatrPolska
TEATR POLSKA to ogólnopolskim program popularyzujący teatr i pozwalający zaprezentować jego różnorodne oblicze. Celem programu TEATR POLSKA docieranie z ofertą polskich teatrów poprzez zwiększenie ich mobilności i umożliwienie prezentacji spektakli w ośrodkach mających utrudniony dostęp do kultury. W ramach programu teatry instytucjonalne, samorządowe instytucje kultury i organizacje pozarządowe otrzymują dofinansowanie prezentacji spektakli w miejscowościach, w których nie ma teatru instytucjonalnego.
W ramach programu TEATR POLSKA od 1 września do 30 listopada 2019 roku w objazd wyruszy 18 teatrów.
TEATR POLSKA organizowany jest od 2009 roku przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Więcej informacji na stronie: www.teatrpolska.pl
Copyright © Miasto Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone