przejdź do Menu przejdź do Nagłówka przejdź do Treści przejdź do Stopki
Jesteś na > AKTUALNOŚCI Akordeoniści "NA AKORD" siódmy raz w Krasnymstawie

AKTUALNOŚCI

akordeon
28-10-2019

Akordeoniści "NA AKORD" siódmy raz w Krasnymstawie

Dnia 19 października 2019 r. w Krasnostawskim Domu Kultury po raz siódmy odbył się Okazjonalny Przegląd Akordeonistów „Na Akord”. Publiczność jak co roku szczelnie wypełniła Salę Widowiskową, by usłyszeć wirtuozów akordeonu.
W tym roku w części konkursowej wystąpiło 8 akordeonistów: Jan Kowalski, Andrzej Figurski, Karol Szornal, Mariusz Polak, Jerzy Dyć, Antoni Gilas, Marek Brodowski i Marian Hołonowicz. Każdy z muzyków wykonał po dwa utwory, które oceniała publiczność. Nagrodę widzów zdobył, najmłodszy z występujących, Karol Szornal, a na drugim miejscu znalazł się Mariusz Polak. Pamiątkowe dyplomy i nagrody wszystkim muzykom wręczył Damian Kozyrski – Dyrektor Krasnostawskiego Domu Kultury.

Gwiazdą imprezy było Crazy Accordion Trio, czyli uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. Władysława Żeleńskiego w Krakowie, klasy akordeonowej. Zespół powstał w wyniku ogromnego zamiłowania do muzyki, oraz chęci rozpowszechniania akordeonu, tak by złamać stereotyp kojarzący się z instrumentem wiejskim. Marcin Wilk, Piotr Wilk oraz Paweł Murzyn zagrali utwory muzyki klasycznej, współczesnej jak i filmowej, m.in. Motion Trio, Yann Tiersen, F.Chopin, The Beatles oraz artystów muzyki popularnej jak np.: Avicii, Ed Sheeran, Adele i wiele innych. Muzycy udowodnili, że akordeon to wspaniały i niepowtarzalny instrument, na którym można zagrać każdy utwór.

Tegorocznej edycji „Na akord” towarzyszyła akcja charytatywna „Łazienka dla Kacperka”, podczas której odbywały się licytacje, konkursy oraz występy – na scenie zaśpiewały dzieci z zespołu Wisieńki, zespół Jarzębina oraz Mariusz Matera.

Całość zakończyło wspólne muzykowanie i potańcówka przy dźwiękach akordeonu.
Copyright © Miasto Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone