przejdź do Menu przejdź do Nagłówka przejdź do Treści przejdź do Stopki
Jesteś na > AKTUALNOŚCI 514 uczniów w programie NHEF w KDK!

AKTUALNOŚCI

514 uczniów w programie NHEF w KDK!
15-11-2019

514 uczniów w programie NHEF w KDK!

514 uczniów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych pojawiło się na październikowych projekcjach w ramach ogólnopolskiego programu NOWE HORYZONTY EDUKACJI FILMOWEJ! Program jest realizowany przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego od października 2019 r. do kwietnia 2020 r. i jest ściśle powiązany z podstawą programową W Krasnymstawie realizowany jest już po raz trzeci.

Projekcje z NHEF, realizowane w naszym mieście przez II Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida i Krasnostawski Dom Kultury, odbyły się 10, 23, 24 i 25 października 2019 r. w Sali Kinowej KDK uczestników programu powitała p. Ewa Magdziarz – koordynator NHEF. Do udziału w projekcjach zgłosili się nauczyciele i uczniowie (w sumie 514 uczniów) z Krasnegostawu i okolic – z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 4, Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 5, Szkoły Podstawowej w Małochwieju Dużym, Szkoły Podstawowej w Orłowie Drewnianym oraz z I Liceum Ogólnokształcącego i II Liceum Ogólnokształcącego. Przed projekcjami uczestnicy programu wysłuchali prelekcji połączonych z prezentacjami multimedialnymi, które wygłosiła p. Ewa Magdziarz. Pierwszy film z cyklu „Filmowe podróże” dla uczniów klas 1 – 3 to „Alfie, mały wilkołak” w reż. Jorama Lürsena – opowieść o tolerancji i akceptacji. Uczniowie klas 4 - 6 z cyklu „Kino współczesne” obejrzeli „Wojnę na deski” w reż. Morgiena Rogaara – film o przyjaźni, rywalizacji i kompromisie. Tematem filmu „Offline” Floriana Schnella, z cyklu „Dojrzewanie w kinie” dla uczniów klas 7 – 8, był świat wirtualnych gier, tak atrakcyjny dla nastolatków. Natomiast licealiści, którzy wybrali cykl „Trudne tematy”, obejrzeli „Komunię” Anny Zameckiej, dokument ukazujący zmagania z trudami życia. Po projekcjach nauczyciele otrzymali bezpłatne materiały dydaktyczne (scenariusze lekcji i analizy psychologiczne) do wykorzystania na różnego rodzaju zajęciach.

Do udziału w programie można dołączyć się w każdym momencie - zapraszamy pozostałe szkoły z powiatu krasnostawskiego! W listopadzie można jeszcze kupić karnet za 42 zł na 6 projekcji w ramach cykli: „Kino współczesne”, „Dojrzewanie w kinie” i „Trudne tematy”. Bilet na pojedyncze projekcje kosztuje 10 zł.

Informacje o filmach można znaleźć w katalogu NHEF 2019/2020, który znajduje się na: www.nhef.pl

 

Zdjęcie: Ewa Żelazko, Piotr Burak

Tekst: Ewa Magdziarz – koordynator programu NHEF

Copyright © Miasto Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone