przejdź do Menu przejdź do Nagłówka przejdź do Treści przejdź do Stopki
Jesteś na > AKTUALNOŚCI Działalność charytatywna Pani Wiltrud Wessel- honorowego obywatela Miasta Krasnystaw

AKTUALNOŚCI

Działalność charytatywna Pani Wiltrud Wessel- honorowego obywatela Miasta Krasnystaw
24-12-2019

Działalność charytatywna Pani Wiltrud Wessel- honorowego obywatela Miasta Krasnystaw

Pani Wiltrud Wessel jest założycielką fundacji „Hilfe fur Polen” w Niemczech, która od 1981 roku udziela pomocy w Polsce. Od 1995 roku jest honorową obywatelką Krasnegostawu.

Pani Wiltrud Wessel jest założycielką fundacji „Hilfe fur Polen” w Niemczech, która od 1981 roku udziela pomocy w Polsce. W 1998 r. dostarczyła sprzęt do polskich szpitali, m. in. Krasnostawskiego ZOZ-u. Ponadto od 1995 roku jest honorową obywatelką naszego miasta, gdzie troszczy się o sanatorium dla dzieci z alergią , o w/w szpital oraz prywatne gimnazjum i szkołę muzyczną.


Burmistrz naszego miasta – Robert Kościuk,  miał zaszczyt poznać osobiście Panią Wiltrud Wessel, która przyjechała do Krasnegostawu na 48. Ogólnopolskie Święto Chmielarzy i Piwowarów, tzw. „Chmielaki Krasnostawskie”. Spotkanie to pozytywnie odbiło się na obecnych relacjach pomiędzy Panią Wiltrud Wessel a Burmistrzem Robertem Kościukiem. Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia Pan Kościuk wymienił się życzeniami świątecznymi z Panią Wessel.


Życzenia:

Ikona pdfŻyczenia Burmistrza, plik: Rozszerzenie: pdf, Rozmiar: [4.35 MB]

Notka od Pana Burmistrza:
Minął już rok od kiedy gościła Pani w naszym Mieście Krasnystaw. Było Mi niezmiernie miło spotkać się z Panią i nawiązać wzajemne kontakty. Chciałbym zainicjować dialog, którego efektem może być podjęcie partnerskiej współpracy służącej społecznościom lokalnym naszych miast. Wierzę, że taka współpraca może przynieść wiele korzyści.
Jednocześnie chcę bardzo serdecznie zaprosić Panią na nadchodzący Jubileusz Ogólnopolskiego Święta Chmielarzy i Piwowarów, który odbędzie się w dniach od 21 do 23 sierpnia 2020 roku, już po raz pięćdziesiąty. Nasz festiwal jest odpowiednikiem monachijskiego Oktoberfest ale z własnym klimatem i smakiem. Będziemy zaszczyceni Pani obecnością.

Ikona pdfŻyczenia Pani Wessel, plik: Rozszerzenie: pdf, Rozmiar: [468.57 KB]

Życzenia  i notka od Pani Wessel po polsku:

Boże Narodzenie 2019 r.

Szanowny Panie Burmistrzu Kościuk,

z wielką przyjemnością wspominam moją ubiegłoroczną wizytę  w Krasnymstawie z przyjaciółmi Elke i Eberhardem Gentz, a w szczególności dzień, w którym pojechaliśmy z Panem do Lublina. Mieliśmy wtedy okazję poznać Pana plany odnośnie przyszłości, a teraz , rok później  myślę, że z wielka radością może Pan liczyć na sukces w ich spełnieniu. Tak bardzo chciałam przyjechać w tym roku do Polski, ale myślę, że uda się to dopiero w nadchodzącym roku.

Chciałabym życzyć Panu i Pana rodzinie harmonijnych Świąt Bożego Narodzenia,  wielu niespodzianek oraz zdrowego, szczęśliwego Nowego Roku 2020.

Z poważaniem

Wiltrud Wessel


Poniżej zamieszczamy artykuł opisujący działalność charytatywną Pani Wiltrud Wessel na rzecz społeczności polskiej.

Artykuł:

Ikona pdfAkcje pomocy humanitarnej Pani Wiltrud Wessel, plik: Rozszerzenie: pdf, Rozmiar: [15.90 MB]

 

Copyright © Miasto Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone