przejdź do Menu przejdź do Nagłówka przejdź do Treści przejdź do Stopki
Jesteś na > AKTUALNOŚCI Niezwykłe ferie w KDK

AKTUALNOŚCI

Niezwykłe ferie w KDK
09-01-2020

Niezwykłe ferie w KDK

Serdecznie zapraszamy do spędzenia ferii zimowych w Krasnostawskim Domu Kultury. W dniach 14-17.01 i 20-23.01 dla dzieci i młodzieży z terenu Krasnegostawu przygotowaliśmy szereg zajęć.

Serdecznie zapraszamy do spędzenia ferii zimowych w Krasnostawskim Domu Kultury. W dniach 14-17.01 i 20-23.01 dla dzieci i młodzieży z terenu Krasnegostawu przygotowaliśmy szereg zajęć integracyjnych i artystycznych, zabaw animacyjnych, pokazów filmowych oraz warsztatów rękodzielniczych. Z wyjątkiem seansów kinowych, na wszystkie wydarzenia obowiązuje wstęp wolny. Szczegółowy program ferii prezentujemy poniżej:

- „Zagrajmy razem” (15 i 22.01 w godz. 16:00-20:00 w Sali Konferencyjnej) – wspólne granie w gry planszowe. Fani planszówek będą mogli pograć m.in. w „Talizman”, „Terraformacje Marsa”, „Hero realms”, „Osadnicy z Catanu”, „Zakazana wyspa”. Zapraszamy całe rodziny!

- „Bezpieczne ferie” (16.01 o godz. 12:00 w Sali Widowiskowej) – spotkanie z policjantem oraz pracownikiem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krasnymstawie na temat bezpieczeństwa i zdrowego odżywiania.

- „Magiczne Ferie z Czarodziejem” (16.01 o godz. 12:30 w Sali Widowiskowej) - profesjonalny iluzjonista Łukasz Podymski zaprezentuje iluzje, karciane manipulacje i triki, które wprawią w zdumienie każdego! Uczestnicy spotkania otrzymają akcesoria potrzebne do przygotowania i wykonania sztuczek magicznych. Będą mogli wyczarować walizkę pieniędzy, malować obrazy na odległość czy przekładać ręce przez lustro. Kto wie, może wśród Was znajdą się przyszli mistrzowie sztuki iluzjonistycznej? Po pokazie zapraszamy chętnych na warsztaty podczas, których będzie można nauczyć się kilku magicznych sztuczek.

- „Warsztaty rękodzieła” (16 i 23.01 o godz. 16:00 w Sali Plastycznej) – uczestnicy warsztatów pod okiem twórcy ludowego będą mogli poznać tajniki malowania na szkle oraz będą wykonywać ozdoby i magnesy z modeliny.

 

- „Ferie z Kubusiem” (17.01 o godz. 11:00 w Sali Konferencyjnej) - Kubuś Puchatek, Wesoły Gepard, Klaun i Śnieżynka zaprezentują program składający się z „Tanecznej podróży z Kubusiem przez świat” oraz cykl zabaw, na który złożą się m.in. rzeźbienie balonów, kalambury, konkurs wokalny, mini-golf czy wyścigi na uszatkach. Całość potrwa ok. 3 godzin.

„Warsztaty sitodruku – stwórz własną koszulkę z nadrukiem” (20.01 o godz. 16:30 w Sali Plastycznej) - warsztaty odbędą się pod okiem członków Stowarzyszenia Pod Napięciem oraz pracowników KDK. Uczestnicy zajęć zapoznają się z tajnikami projektowania graficznego, wykonywania matryc i szablonów, odbijania, powielania wzorów na t-shirtach i innych tworzywach. Prosimy o zabranie ze sobą t-shirtów, na których będą robione nadruki.

Spektakl teatralny „Prastara Książnica - Skarb i tajemnica, ...bo mądrość tkwi nie tylko w WiFi” (23.01 o godz. 9:00 w Sali Widowiskowej) - aktorzy Teatru Edukacji i Profilaktyki „Maska” z Krakowa w ciągu 45 minut zaprezentują bajkę promującą czytelnictwo oraz świadome korzystanie z internetu, skierowaną głównie do przedszkolaków oraz uczniów klas I-III szkoły podstawowej. Sposób, w jaki to zrobią dostarczy młodym widzom wielu emocji, sporej dawki radości i śmiechu, a nawet okazji do tańca. Bohaterką spektaklu jest piratka Kira, której do szczęścia potrzebny jest jedynie internet. Na bezludnej wyspie przekonuje się jednak, że to książki są ogromną skarbnicą wiedzy. Uświadamia sobie jak ważną rolę w życiu każdego człowieka pełni prawdziwa przyjaźń, wzajemna pomoc i szacunek.

W kinie Morskie Oko w czasie ferii wyświetlimy:

- Animację „Misiek i chiński skarb” (14.01 o  godz. 9:30 i 11:30)
Po licznych przygodach w Nowym Jorku, ulubiony Misiek całego świata myślał, że może nareszcie odsapnąć. Nic bardziej mylnego - nowa przygoda czai się tuż za rogiem!
- Animację „Urwis” (21.01 o godz. 9:30 i 11:30)
Porywająca animowana komedia producentów „Shreka”! Pełna przygód i wyszczekanego humoru opowieść o psie z wyższych sfer, który musi nauczyć się żyć wśród zwykłych ulicznych Burków i Azorów. Jeden prawdziwy przyjaciel wart jest więcej niż cała kiełbasa świata!
Bilety na seanse w cenie 11 zł do nabycia w kasie KDK.

„Ferie z Krasnostawskim Domem Kultury” zostały dofinansowane ze środków Miasta Krasnystaw.  

Copyright © Miasto Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone