przejdź do Menu przejdź do Nagłówka przejdź do Treści przejdź do Stopki
Jesteś na > AKTUALNOŚCI Wystawa rzeźby i malarstwa W. Domańskiego i promocja 50. Jubileuszowego numeru „Nestora”

AKTUALNOŚCI

Wystawa rzeźby i malarstwa W. Domańskiego i promocja 50. Jubileuszowego numeru „Nestora”
17-01-2020

Wystawa rzeźby i malarstwa W. Domańskiego i promocja 50. Jubileuszowego numeru „Nestora”

W dniu 16 stycznia br. w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Krasnymstawie odbyła się uroczysta promocja 50. Jubileuszowego numeru Czasopisma Artystycznego „Nestor” oraz wystawa rzeźby i malarstwa Wiesława Domańskiego.

W dniu 16 stycznia br. w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Krasnymstawie odbyła się uroczysta promocja 50. Jubileuszowego numeru Czasopisma Artystycznego  „Nestor” oraz wystawa rzeźby i malarstwa Wiesława Domańskiego. Uroczystość poprowadziła pani Elżbieta Patyk -  Dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej.

Wydarzenie rozpoczął wernisaż wystawy Wiesława Domańskiego. Artysta  urodził się w Krasnymstawie i jest Absolwentem krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych.  W swoim dorobku artystycznym wykonał 23 realizacje memorialne i plenerowe (m.in. Francja, USA, Chiny), 53 realizacje sakralne (w tym we Lwowie, Francji) oraz 17 realizacji statuetek i medali. Wśród jego projektów znajduje się m.in. Relikwiarz Jana Pawła II w Centrum JPII w Łagiewnikach, Popiersie Jana Pawła II w Lublinie czy Pomnik nagrobny prof. J.Stachury w Krakowie. Do jego osiągnieć należy zaliczyć również 19 wystaw indywidualnych i 38 wystaw zbiorowych.  Od 35 lat mieszka w Krakowie, od 2003 r. jego żona prowadzi Autorską Galerię Rzeźby, w której można obejrzeć prace artysty w plenerze. W tym roku swoje dzieła zaprezentuje na wystawie we Florencji.

Prace artysty znajdują się w kolekcjach prywatnych na całym świecie. Jest dwukrotnym stypendystą ministra Kultury i może poszczycić się odznaczeniem „ Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Promocja 50. Jubileuszowego numeru „Nestora” skłoniła do refleksji i wspomnień. Redakcja czasopisma w osobach  Andrzej Misiura, Wiesław Krajewski, Tadeusz Kiciński zaprezentowała zebranym jubileuszowy numer Czasopisma. Odczytano również list gratulacyjny od kwartalnika ”Akcent”, skierowany na ręce Redaktora Naczelnego Andrzeja Misiury.

Podczas uroczystości wystąpił zespół wokalny z Młodzieżowego Domu Kultury oraz Piotr Jaworski. Nie zabrakło również jubileuszowego tortu.

Copyright © Miasto Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone