przejdź do Menu przejdź do Nagłówka przejdź do Treści przejdź do Stopki
Jesteś na > AKTUALNOŚCI SCHUMAN „PREZYDENTEM” WSPÓLNOTY NARODÓW EUROPY

AKTUALNOŚCI

SCHUMAN „PREZYDENTEM” WSPÓLNOTY NARODÓW EUROPY
04-03-2020

SCHUMAN „PREZYDENTEM” WSPÓLNOTY NARODÓW EUROPY

6 marca godz. 15.30 – 16.30 Refektarz Muzeum Regionalnego w Krasnymstawie

Dyrektor Muzeum Regionalnego w Krasnymstawie

w imieniu organizatorów i pomysłodawców

zaprasza
mieszkańców Krasnegostawu i okolic
na spotkanie w ramach akcji
 

SCHUMAN „PREZYDENTEM”
WSPÓLNOTY NARODÓW EUROPY

 

Przystanek Krasnystaw 6 marca godz. 15.30 – 16.30
Refektarz Muzeum Regionalnego w Krasnymstawie


Schuman Bus przyjedzie do Krasnegostawu i zatrzyma się na rynku miejskim. Spotkanie z mieszkańcami, władzami, przedsiębiorcami, uczniami, nauczycielami i wszystkimi zainteresowanymi odbędzie się w refektarzu Muzeum Regionalnego w Krasnymstawie (ul. Piłsudskiego 5A).

SCHUMAN „PREZYDENTEM” WSPÓLNOTY NARODÓW EUROPY - Pod takim hasłem realizowane jest dzieło zorganizowane przez Instytut Myśli Schumana. Jest to podróż dookoła Polski i Europy w formie „Schuman Bus”, które ma na celu promocję idei Roberta Schumana – współzałożyciela Wspólnoty Europejskiej, oraz integrowanie ludzi, a w szczególności Polski i Polaków w celu odnowy modelu funkcjonowania Europy i budowania prawdziwej Wspólnoty Narodów Europy.

Należy powrócić do pierwotnej idei Schumana zawartej w zdaniu logicznym JEDNOŚĆ -> SOLIDARNOŚĆ -> POKÓJ  jako funkcji celu w procesie budowy Wspólnoty Narodów Europy, w której nie interes, instytucje czy zysk mają dominujące znaczenie, ale dobre relacje między ludźmi i równowaga społeczna i ekonomiczna, co powinno prowadzić do tworzenia SOLIDARYZMU jako nowego systemu społeczno-gospodarczego. Fundamentem budowania wspólnoty w wymiarze narodowym i międzynarodowym w Europie powinna być tzw. „PIĄTKA SCHUMANA” określająca podstawowe filary takie jak: PATRIOTYZM, SOLIDARNOŚĆ, WOLNOŚĆ, RÓŻNORODNOŚĆ I CHRZEŚCIJAŃSTWO.

Celem podróży „Schuman Bus” jest zachęcanie Polaków, którzy chcą respektować „ZASADY SCHUMANA” do integrowania się wokół Schumana i włączania się w Jego dzieła oraz tworzenie „Grup Schumana” w całej Polsce i Europie.

 
 
 
 
 
 

Copyright © 2020 Muzeum Regionalne w Krasnymstawie, All rights reserved.

Adres:

Muzeum Regionalne w Krasnymstawie

ul. Piłsudskiego 5A

Krasnystaw 22-300

Poland

Copyright © Miasto Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone