przejdź do Menu przejdź do Nagłówka przejdź do Treści przejdź do Stopki
Jesteś na > AKTUALNOŚCI II Krasnostawski Quiz Historyczny o Żołnierzach Niezłomnych - wyniki

AKTUALNOŚCI

II Krasnostawski Quiz  Historyczny o Żołnierzach Niezłomnych - wyniki
10-03-2020

II Krasnostawski Quiz Historyczny o Żołnierzach Niezłomnych - wyniki

      Z okazji „Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych” Miejska Biblioteka Publiczna w Krasnymstawie przy wsparciu Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie zorganizowała 9 marca 2020 r. II Krasnostawski Quiz  Historyczny o Żołnierzach Niezłomnych. Quiz, pod honorowym patronatem: Teresy Hałas – Posła na Sejm RP, Starosty Krasnostawskiego i Burmistrza Krasnegostawu, poprzedził wykład multimedialny, który zaprezentował Paweł Skrok z Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie. Historyk z IPN przedstawił w skrócie ideę ustanowienia w 2011 r. święta państwowego oraz sylwetki żołnierzy niezłomnych (również z Lubelszczyzny), którzy nie złożyli broni po 1944 r.
      Młodzież bezpośrednio po wysłuchaniu prelekcji przystąpiła do quizu smartfonowego, z podziałem na dwie kategorie – szkoły podstawowe i szkoły ponadpodstawowe. W kategorii szkół podstawowych zwyciężyli: I miejsce – Szymon Droździel (SP nr 4 w Krasnymstawie), II miejsce – Emilia Mazurek (SP nr 3 w Krasnymstawie) i III miejsce Michał Kosmowski (SP nr 4 w Krasnymstawie). W kategorii szkół ponadpodstawowych: I miejsce – Aleksandra Derewecka (I LO), II miejsce – Jakub Maciejewski (II LO) i III miejsce – Julia Pasieczna (I LO).
 
Imprezie towarzyszyła wystawa ze zbiorów IPN pt. „Żołnierze Wyklęci. Podziemie niepodległościowe 1944–1963”. Ekspozycja można oglądać w MBP do 28 marca br.
Copyright © Miasto Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone