przejdź do Menu przejdź do Nagłówka przejdź do Treści przejdź do Stopki
Jesteś na > AKTUALNOŚCI Złote Karpie 2020 - XXIII Edycja oraz 626. Urodziny Miasta Krasnystaw

AKTUALNOŚCI

Zdjęcie z rozdania nagród
10-03-2020

Złote Karpie 2020 - XXIII Edycja oraz 626. Urodziny Miasta Krasnystaw

W dniu 8 marca 2020 roku Miasto Krasnystaw obchodziło 626 rocznicę nadania praw miejskich - Urodziny Miasta. Uroczystości odbywały się w Krasnostawskim Domu Kultury.
Tegoroczne uroczystości rozpoczęła Msza Święta w intencji Mieszkańców, która została odprawiona w kościele pw. Franciszka Ksawerego w Krasnymstawie pod przewodnictwem ks. Proboszcza Jarosława Wójcika.
 
Część oficjalną rozpoczęto wprowadzeniem sztandaru Rady Miasta Krasnystaw i odegraniem przez Pana Radosława Drzazgę Hejnału Miasta Krasnystaw. Następnie Przewodniczący Rady Miasta Krasnystaw Janusz Rzepka otworzył Uroczystą Sesję Rady Miasta i przywitał wszystkich przybyłych gości.
 
Dzień ten, był także okazją do wręczenia po raz 23 Honorowego Wyróżnienia „Złote Karpie” osobom, które szczególnie wyróżniają się i mają największe zasługi dla społeczności lokalnej. Wyróżnienie „Złote Karpie”, to najwyższa forma uznania za zasługi i podziękowanie za pracę i działalność dla dobra wspólnego.

W tym roku do wyróżnienia tego nominowane były dwie osoby:

Pani Marzena Darmochwał - pracownik Młodzieżowego Domu Kultury w Krasnymstawie, nauczyciel tańca z ponad trzydziestoletnim stażem. Wyróżnia się aktywnością oraz dużym zaangażowaniem w pracy z dziećmi i młodzieżą. Podejmowane przez nią działania artystyczne i godne reprezentowanie placówki na terenie województwa i kraju, przyczyniają się do promocji miasta i powiatu

Oraz

Pan Zbigniew Atras - brał udział w wielu akcjach ratujących ludzkie życie. Od wielu lat interesuje się historią miasta i ziemi krasnostawskiej. Gromadzi pamiątki i materiały dokumentujące przeszłość Krasnegostawu i jego okolic. Ostatnio bardzo zaangażowany w odkrywaniu wielu faktów z życia i posługi kapłańskiej krasnostawianina Błogosławionego Księdza Zygmunta Pisarskiego.

Laureatem tegorocznego Honorowego Wyróżnienia „Złote Karpie” został Pan Zbigniew Atras.

Nominowanej i Laureatowi składamy serdeczne podziękowania i gratulacje!

Podczas uroczystości Burmistrz Robert Kościuk wraz z Przewodniczącym Rady Miasta Januszem Rzepką - z okazji Dnia Kobiet przekazali życzenia - wszystkiego najlepszego, spełnienia wszystkich marzeń zarówno tych malutkich, jak i troszkę większych, aby pamiętały, że świat bez kobiet nie miałby sensu  - dla wszystkich Pań.
 
Uroczystość uświetnił swoim występem pochodzący z Krasnegostawu Bartłomiej Żurek, uczestnik „The Voice Kids”.
 
Spotkanie zakończyła ceremonia podpisania „Listu intencyjnego” dotyczącego współpracy pomiędzy klubami sportowymi UKS „Wodnik” Krasnystaw i AZS UMCS Lublin oraz Burmistrzem Krasnegostawu Robertem Kościukiem.   Świadkiem tego  ważnego wydarzenia był szczególny gość - Pan Konrad Czerniak - światowej klasy pływaka.
 
Pan Ryszard Madziar - Szef Gabinetu Politycznego Jacka Sasina, Pani Beata Mazurek - Europoseł, Pani Teresa Hałas- Poseł na Sejm, Pan Jarosław Stawiarski - Marszałek Województwa Lubelskiego, Pan Zbigniew Wojciechowski – Wicemarszałek Województwa Lubelskiego, Andrzej Leńczuk-Starosta Krasnostawski skierowali wyrazy uznania nominowanej i Laureatowi Wyróżnienia „Złote Karpie” oraz przekazali życzenia i upominki Burmistrzowi Krasnegostawu z okazji urodzin Miasta Krasnystaw.
 

Po zakończonej Uroczystej Sesji wszystkie Panie otrzymały od Pana Burmistrza Krasnegostawu Roberta Kościuka róże a od Starosty Krasnostawskiego Andrzeja Leńczuka słodycze. 

Copyright © Miasto Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone