przejdź do Menu przejdź do Nagłówka przejdź do Treści przejdź do Stopki
Jesteś na > AKTUALNOŚCI Szanowni Państwo, Mieszkańcy Krasnegostawu!

AKTUALNOŚCI

apel
01-04-2020

Szanowni Państwo, Mieszkańcy Krasnegostawu!

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w naszym kraju, w tym szczególnym i wyjątkowym dla nas wszystkich czasie, zwracam się z gorącym apelem do Państwa o zachowanie spokoju, jak i zastosowanie wszelkich zalecanych środków ostrożności.

Blisko 3 tygodnie temu, decyzją rządu, wprowadzono szereg nakazów i zakazów, by chronić Polaków przed rozprzestrzeniającym się wirusem, przed tragicznymi skutkami, jakie niesie COVID-19.

Ograniczenia przede wszystkim dotyczą możliwości przemieszczania się. W związku z tym Szanowni Państwo, proszę o pozostanie w domu, za wyjątkiem drogi do i z pracy oraz załatwiania niezbędnych spraw życiowych.

Przypominam, że wszystkie obecnie wprowadzone zasady obowiązują do 11 kwietnia włącznie a granice naszego kraju natomiast pozostaną zamknięte do 13 kwietnia.

 

Szanowni Państwo, proszę zatem o stosowanie się do zaleceń służb medycznych, sanitarnych a także władz rządowych i samorządowych. Tylko wspólne, odpowiedzialne działanie może wpłynąć na opanowanie wzrostu zachorowań.

Pragnę poinformować, że wszelkie informacje dotyczące pracy Urzędu Miasta znajdziecie Państwo na stronie internetowej Miasta Krasnystaw.

W sytuacji, gdy zaistnieje już konieczność wizyty w urzędzie, proszę o wcześniejsze uzgodnienie telefonicznie lub e-mailowo terminu wizyty i rodzaju załatwianej sprawy.

Apeluję również do osób, które wróciły z zagranicy, aby pozostały w miejscach wyznaczonych na czas kwarantanny.

 

Dbajmy o swoje bezpieczeństwo, jak i osób  w naszym otoczeniu, tych najbliższych, ale również osób, z którymi spotykamy się na co dzień. Zachowanie ostrożności wobec zagrożenia jest nie tylko naszym obowiązkiem, ale jednocześnie przejawem odpowiedzialności w tej trudnej sytuacji. 

 

Szanowni Państwo. Przed nami  Święta Wielkanocne. Mam nadzieję, że będzie to spokojny czas. Życząc Państwu wszystkiego najlepszego, zdrowia i radości, bardzo proszę o pozostanie w domach i przestrzeganie wszystkich procedur bezpieczeństwa.  Pamiętajmy też o tym, by wspierać się i pomagać sobie nawzajem.

 

Burmistrz Krasnegostawu

/-/ Robert Kościuk

Copyright © Miasto Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone