przejdź do Menu przejdź do Nagłówka przejdź do Treści przejdź do Stopki
Jesteś na > AKTUALNOŚCI Wystawa Chmielakowa w Muzeum

AKTUALNOŚCI

Wystawa Chmielakowa w Muzeum
14-05-2020

Wystawa Chmielakowa w Muzeum

50. edycja Święta Chmielarzy i Piwowarów - wystawa poświęcona Chmielakom Krasnostawskim

Szanowni Państwo, Mieszkańcy Krasnegostawu!

Miasto Krasnystaw wspólnie z Muzeum Regionalnym w Krasnymstawie podjęły działania mające na celu zorganizowanie wystawy poświęconej Chmielakom Krasnostawskim i chmielarstwu z racji rozpoczynającego się w tym roku 50. Jubileuszu imprezy „Chmielaki Krasnostawskie”. Dzięki wystawie chcielibyśmy przedstawić Państwu, m.in.: inscenizację rozwoju Miasta Krasnystaw, narzędzia chmielarskie wraz z wycinkiem chmielnika, twórczość ludową oraz stare fotografie, które przypomną Państwu historię obchodów Święta Chmielarzy i Piwowarów na przestrzeni ostatnich lat.

        Pomysł na ekspozycję, którą będzie można oglądać osobiście w Muzeum Regionalnym w Krasnymstawie oraz wirtualnie - bez wychodzenia z domu – za pośrednictwem strony internetowej Muzeum, zrodził się w związku z rozszerzającą się pandemią COVID-19 w naszym kraju, a co za tym idzie – odwołaniem jubileuszowej 50. edycji Chmielaków Krasnostawskich.

          Wszystkie osoby, które chciałyby włączyć się w tą inicjatywę i byłyby zainteresowane wsparciem naszego przedsięwzięcia oraz posiadają w swoich zbiorach pamiątki związane ze Świętem Chmielarzy i Piwowarów (zdjęcia, rekwizyty, narzędzia, itp.:), prosimy o ich udostępnienie i przekazanie (użyczenie) do Muzeum Regionalnego w Krasnymstawie.

 

Burmistrz Krasnegostawu

/-/ Robert Kościuk

Copyright © Miasto Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone