przejdź do Menu przejdź do Nagłówka przejdź do Treści przejdź do Stopki
Jesteś na > AKTUALNOŚCI Kluczowe spotkanie samorządowców

AKTUALNOŚCI

Kluczowe spotkanie samorządowców
16-07-2020

Kluczowe spotkanie samorządowców

Dnia 14.07. br. w Krasnostawskim Domu Kultury odbyło się spotkanie przedstawicieli miast, gmin i powiatów zainteresowanych współpracą w ramach Lubelskiego Okręgu Przemysłu Rolno-Spożywczego.

Na zaproszenie Burmistrza Krasnegostawu - Roberta Kościuka do naszego miasta przybyli okoliczni samorządowcy, producenci rolni, przedsiębiorcy i przedstawiciele dużych firm produkcyjnych. Prelegentem, a jednocześnie koordynatorem projektu była Pani Agnieszka Smreczyńska - Gąbka. W trakcie dyskusji wszyscy obecni mieli możliwość zabrania głosu i przedstawienia propozycji oraz opinii ws. gospodarki żywnościowej na naszym terenie.

Spotkanie odbyło się w ramach konsultacji kluczowych projektów do nowo tworzonej Strategii Rozwoju Województwa Lubelskiego na lata 2021-2027 z perspektywą do 2030. Wszyscy obecni zgodzili się z kierunkami, które wskazane zostały w trakcie konferencji. Dyskusja zakończyła się przygotowaniem dokumentu końcowego i chęcią podpisania uczestnictwa w projekcie w formie porozumienia miast, gmin i powiatów przy wsparciu rolników, przedsiębiorców i biznesu.

 

 

Copyright © Miasto Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone