przejdź do Menu przejdź do Nagłówka przejdź do Treści przejdź do Stopki
Jesteś na > AKTUALNOŚCI Chmielaki Krasnostawskie 2020

AKTUALNOŚCI

Chmielaki Krasnostawskie 2020
11-08-2020

Chmielaki Krasnostawskie 2020

Szanowni Państwo, Mieszkańcy Krasnegostawu!

Epidemia koronawirusa COVID-19 sprawiła, że  tegoroczne Ogólnopolskie Święto Chmielarzy i Piwowarów, jedna z największych i najstarszych imprez piwnych w Polsce, odbędzie się w zmienionej formule.

        Podczas tak dużej imprezy, przy obecnym bardzo dużym wzroście liczby zakażeń, pomimo zachowania odpowiedniego reżimu sanitarnego i organizacyjnego, nie byłoby możliwe zagwarantowanie Naszym Gościom pełnego bezpieczeństwa zdrowotnego.

             Obchody, tak zacnego Jubileuszu 50-lecia, zasługują na wspaniałą oprawę i umożliwienie przyjazdu do Krasnegostawu wszystkim miłośnikom złotego trunku i dobrej zabawy.       

W tym roku w dniach 22-23 sierpnia 2020 r. inaugurujemy Świętowanie Jubileuszu „Chmielaków Krasnostawskich”.

W związku z tym zaplanowaliśmy następujące wydarzenia: Msza św. w intencji Chmielarzy i Piwowarów, Półmaraton Chmielakowy o Puchar Burmistrza Krasnegostawu, Konsumencki Konkurs Piw, Turniej poetycki „O Chmielakowy Antałek”, premierę oficjalnego piwa chmielakowego oraz prezentację Albumu wydanego z okazji 50-lecia Chmielaków Krasnostawskich.

Ponadto, w dniu 11 września 2020 r., tj. rocznicę pierwszych Chmielaków,  zapraszamy Państwa do Muzeum Regionalnego w Krasnymstawie na otwarcie Wystawy poświęconej chmielakom i chmielarstwu, finansowanej z budżetu Miasta Krasnystaw.

Patronat Honorowy nad tegorocznym wydarzeniem objął Marszałek Województwa Lubelskiego Pan Jarosław Stawiarski.

Ze względu na epidemię, w tym roku podczas inauguracji Festiwalu piwnego, nie odbędą się koncerty i wydarzenia, które gromadziły rzesze amatorów piwa i dobrej zabawy.

Wydarzenie będzie można oglądać online na youtube. Serdecznie zapraszamy.

Copyright © Miasto Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone