przejdź do Menu przejdź do Nagłówka przejdź do Treści przejdź do Stopki
Jesteś na > AKTUALNOŚCI Obchody 81. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej

AKTUALNOŚCI

 Obchody 81. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej
02-09-2020

Obchody 81. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej

1 września 1939 roku o godz. 4.45, niemiecki pancernik "Schleswig-Holstein" zaatakował Westerplatte, Wojskową Składnicę Tranzytową na terenie Wolnego Miasta Gdańsk, bronioną przez załogę pod dowództwem mjr. Henryka Sucharskiego i kpt. Franciszka Dąbrowskiego. Przez 7 dni bohatersko odpierała ona powtarzające się ataki niemieckie z morza, ziemi i powietrza, stając się symbolem polskiego oporu. Tak rozpoczął się największy konflikt w historii ludzkości.


1 września br. o godzinie 17:00 w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Krasnymstawie odbyła się liturgia z okazji upamiętnienia 81. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej.


W uroczystości udział wzięli m.in. Poseł na Sejm RP - Teresa Hałas, Starosta Krasnostawski - Andrzej Leńczuk, Wicestarosta Krasnostawski - Marek Nowosadzki, Przewodniczący Rady Powiatu - Witold Boruczenko oraz Radni Powiatowi, Burmistrz Krasnegostawu - Robert Kościuk, Radni Miasta Krasnystaw, samorządowcy z gmin powiatu krasnostawskiego oraz przedstawiciele służb mundurowych.
Po liturgii mszy świętej zebrani przeszli na wojskową część krasnostawskiego cmentarza, gdzie oddano hołd wszystkim poległym w walkach Kampanii Wrześniowej.

Copyright © Miasto Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone