przejdź do Menu przejdź do Nagłówka przejdź do Treści przejdź do Stopki
Jesteś na > AKTUALNOŚCI Nadanie nazwy ul. Św. Jana Pawła II

AKTUALNOŚCI

Nadanie nazwy ul. Św. Jana Pawła II
07-09-2020

Nadanie nazwy ul. Św. Jana Pawła II

      W dniu 5 września 2020 roku odbyła się uroczystość poświęcenia i nadania nazwy ulicy Św. Jana Pawła II w Krasnymstawie. Jan Paweł II jest w naszych oczach najwybitniejszą postacią swoich czasów. Doniosłość jego dzieła w krzewieniu idei pokoju, pojednania i miłości między ludźmi, narodami i religiami, doceniana jest przez cały świat. Dla Polaków powodem do dumy jest to, że tak wybitną postać wydał nasz naród i ziemia, na której mieszkamy. 
       W  tym roku obchodzimy stulecie urodzin św. Jana Pawła II. Nadanie nowej ulicy imienia Św. Jana Pawła II ma charakter symboliczny. Jesteśmy dumni, że dziś w okrągłą rocznicę urodzin upamiętniamy postać naszego Wielkiego rodaka. Oddanie tej ulicy do użytku poprawi sprawność komunikacyjną w naszym mieście, a mieszkańcom oszczędzi czasu i zwiększy ich bezpieczeństwo. Jest to kolejny krok w stronę nowoczesności, ponieważ szybsza komunikacja to w dzisiejszych czasach sprawa priorytetowa. 
       Ulica wraz z tablicą zostały poświęcone przez ks. kanonika dr Janusza Gzika. Oficjalnego odsłonięcia tablicy z nazwą ulicy dokonali: w imieniu Poseł Teresy Hałas – Mirosław Księżuk, Burmistrz Krasnegostawu Pan Robert Kościuk, Starosta Krasnostawski Pan Andrzej Leńczuk, Przewodniczący Rady Miasta Pan Janusz Rzepka oraz w imieniu Wnioskodawców Pan Lech Berezowski.
       Uroczystość nadania nazwy ulicy odbyła się w kościele pw. Matki Bożej Pocieszenia i połączona była z koncertem fortepianowym. Koncert dedykowany był w 100. rocznicę urodzin Św. Jana Pawła II pt. „Chopin w drodze do Poturzyna” w wykonaniu pianisty Szymona Nehringa. Pan Szymon Nehring jest jednym z najwybitniejszych polskich młodych pianistów, jedynym Polakiem, który otrzymał pierwszą nagrodę w prestiżowym Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Artura Rubinstein w Tel Awiwie
Copyright © Miasto Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone