przejdź do Menu przejdź do Nagłówka przejdź do Treści przejdź do Stopki
Jesteś na > AKTUALNOŚCI Akcja Sprzątanie świata - Polska 2020 18-20 września.

AKTUALNOŚCI

Akcja Sprzątanie świata - Polska 2020 18-20 września.
18-09-2020

Akcja Sprzątanie świata - Polska 2020 18-20 września.

„Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję.” Zapraszamy do wspólnego działania na rzecz poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.

 

Jak zawsze kulminacja Akcji nastąpi w 3 weekend września 18.09. (piątek); 19.09 (sobota) 20.09. (niedziela) 2020r. 
Tegoroczna akcja Sprzątania świata przebiegać będzie pod hasłem „Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję.”
I do tego Państwa szczególnie zachęcamy: podejmować działania, dzięki którym nauczymy się nie tworzyć niepotrzebnych odpadów i będziemy stawać się coraz bardziej odpowiedzialnymi konsumentami, a w konsekwencji dzięki temu nie będziemy zaśmiecać ani w takim stopniu jak dotąd zużywać i niszczyć środowiska.
Inicjujcie Państwo sprzątanie tam, gdzie należy posprzątać, ale także wyszukujcie zanieczyszczone miejsca.
I rzecz trzecia, równie ważna jak nie śmiecenie i sprzątanie: zmiana - tak naszych indywidualnych nawyków, jak też zmiana procedur w instytucjach i firmach na przyjaźniejsze środowisku (np. rezygnacja z jednorazowych plastików).
Zachęcamy Państwa do promowania nie śmiecenia (np. może promocja wielorazowych produktów? może lokalna kampania propagująca wymianę "jednorazówek"?), do sprzątania cennych przyrodniczo i kulturowo terenów publicznych, do akcji, konkursów czy festiwali promujących segregację odpadów.
Coroczna akcja „Sprzątanie świata” niech stanie się pretekstem do tego, żeby każdego dnia, każdy mieszkaniec odpowiedzialnie korzystał ze środowiska.
W tym roku z powodu pandemii szkoły i przedszkola będą miały dwie możliwości do wyboru: akcje terenową, jeśli będzie taka możliwość oraz projekt edukacyjny do wykonania na zajęciach tego dnia w klasie. Edukacja jest niezbędna, szczególnie ta, która namawia by nie śmiecić w naturze i ta która wskazuje na niebezpieczeństwo zaśmiecania natury takimi odpadami jak plastik.
Zapraszamy mieszkańców miasta, placówki oświatowe oraz inne instytucje do włączenia się
do akcji w sprzątaniu wybranych przez siebie terenów.
Copyright © Miasto Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone