przejdź do Menu przejdź do Nagłówka przejdź do Treści przejdź do Stopki
Jesteś na > AKTUALNOŚCI Spektakl „Homesick” w ramach Teatr Polska w KDK

AKTUALNOŚCI

Spektakl „Homesick” w ramach Teatr Polska w KDK
01-10-2020

Spektakl „Homesick” w ramach Teatr Polska w KDK

Krasnostawski Dom Kultury serdecznie zaprasza na trzeci spektakl w ramach programu Teatr Polska. Po raz pierwszy w Krasnymstawie zagości teatr tańca - 1 października 2020 r. o godz. 18:00 wystąpią tancerze z Fundacji B’cause Dance Company z Warszawy ze spektaklem „Homesick | Sick Home”. Bilety w cenie 30 zł (20 zł ulgowy, 15 zł KDR) do kupienia w kasie KDK i na stronie www.bilety.krasnystaw.pl Spektakl odbędzie się w obowiązującym aktualnie reżimie sanitarnym.
Spektakl „Homesick | Sick Home” to zaproszenie do rozważań na tematy dotyczące uchodźców, imigrantów oraz wielokulturowości. To próba zobrazowania tych zagadnień́ poprzez ruch, który jest najszczerszym, bo też najbardziej pierwotnym środkiem naszego przekazu. Bo może to właśnie wtedy, kiedy nie jesteśmy zasypani subiektywnym ogromem informacji, jesteśmy w stanie spojrzeć na tak kompleksowe treści z wielu perspektyw.
Tożsamość́ uchodźcy - czy coś takiego istnieje? Czy bycie uchodźcą może być wyborem? Gdzie jest granica pomiędzy byciem imigrantem, a byciem uchodźcą? Czy ktokolwiek z nas chciałby opuścić swój dom bez gwarancji, że odnajdzie drugą przystań? A co jeśli okazałoby się, że koniec podróży po nowy dom to dopiero początek podróży ku byciu zaakceptowanym? Gdzie jest granica pomiędzy brakiem asymilacji, a potrzebą zachowania podstaw własnej tożsamości? Agresja jest przyczyną czy skutkiem bycia wykluczonym? Czy oni są wykluczeni? Czy my jesteśmy wykluczeni? Czy w ogóle są jacyś oni i jesteśmy jacyś my? Czy człowiek może być nielegalny?
 
Obsada: Abian Hernandez, Jakub Mędrzycki, Szymon Osiński, Dominika Stróżewska, Urszula Woszczyńska.
Reżyseria i choreografia: Bartek Woszczyński.
Muzyka: ATMO (Giulio Donati & Simone Donati)
 
Spektakl grany w ramach trasy TEATR POLSKA organizowanej przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.
 
Copyright © Miasto Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone