przejdź do Menu przejdź do Nagłówka przejdź do Treści przejdź do Stopki
Jesteś na > AKTUALNOŚCI Robert Kościuk na Sesji Plenarnej Europejskiego Komitetu Regionów.

AKTUALNOŚCI

Eurosesja
14-10-2020

Robert Kościuk na Sesji Plenarnej Europejskiego Komitetu Regionów.

      Wczoraj ruszyła kolejna, już 140. Sesja Plenarna Europejskiego Komitetu Regionów (KR). Przed najbliższe trzy dni przedstawiciele Samorządu terytorialnego z całej Unii Europejskiej będą debatować o dalszych losach poszczególnych propozycji działań Komisji Europejskiej. Ze względów sanitarnych, obrady odbywają się w sposób hybrydowy, tj. część uczestników łączy się zdalnie. Unię Miasteczek Polskich zdalnie reprezentuje Burmistrz Krasnegostawu Robert Kościuk, który jest Członkiem Europejskiego Komitetu Regionów.
      Podczas obrad poruszone są takie kwestie jak: Zielony Ład, budowanie silnej i odpornej gospodarki, czy niemiecka Prezydencja w Radzie UE. O walce z koronawirusem i odbudowie Unii Europejskiej w obliczu pandemii opowiedzą Kanclerz Niemiec Angela Merkel i Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen. Natomiast Prezes Europejskiego Banku Inwestycyjnego Werner Hoyer przedstawi możliwości wykorzystywania do tego funduszy inwestycyjnych. Poruszane były także kwestie strategii na rzecz cyfrowej przyszłości Europy.
      Jak co roku, październikowa Sesja Plenarna KR połączona jest z Europejskim Tygodniem Regionów i Miast (EWRC) - flagowym wydarzeniem Komisji Europejskiej, poświęconym roli regionów w UE.
Copyright © Miasto Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone