przejdź do Menu przejdź do Nagłówka przejdź do Treści przejdź do Stopki
Jesteś na > AKTUALNOŚCI Bezpieczna akcja badania słuchu w Krasnymstawie - już we wtorek 17 listopada 2020

AKTUALNOŚCI

Badanie słuchu
12-11-2020

Bezpieczna akcja badania słuchu w Krasnymstawie - już we wtorek 17 listopada 2020

We wtorek 17 listopada 2020r. mieszkańcy Krasnegostawu i okolic będą mogli bezpłatnie zbadać słuch.
 
Specjalny pojazd do badania słuchu, wyposażony w kabinę ciszy  czyli tzw. mobilna klinika słuchu - będzie ustawiony przed przychodnią przy ul. Sobieskiego 4 w godzinach 9.00-14.00.
 
Nie potrzeba skierowań, wystarczy przyjść. 
Przesiewowe badanie słuchu tj. audiometria tonalna jest krótkie, całkowicie bezbolesne, wynik jest od razu na miejscu omawiany przez specjalistę.
 
Być może niektórzy z Państwa będą się zastanawiać, czy to bezpieczne – czy udział w takiej akcji jest bezpieczny.
 
Wszystkich niezdecydowanych, a w szczególności osoby odczuwające problemy w słyszeniu zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmu, na którym pokazujemy, jak w obecnej sytuacji wygląda badanie i zapewniamy, że podczas akcji pracujemy z zachowaniem najwyższych standardów sanitarnych.
 
Problemy ze słuchem nie znikną samoczynnie – warto wiedzieć, jaki charakter ma odczuwany niedosłuch i jak można poprawić komfort słyszenia.
Nieleczony niedosłuch prowadzi do stopniowego pogarszania słuchu, zwiększa pięciokrotnie prawdopodobieństwo rozwoju demencji,  zmniejsza  koncentrację i pogarsza pamięć. Konieczne staje się ciągłe i uważne koncentrowanie się na rozmowie, co powoduje obciążanie mózgu i w konsekwencji permanentne zmęczenie. Pojawiają się trudności w rozumieniu mowy i rozpoznawaniu dźwięków, które wpływają na bezpieczeństwo jak np. odgłos nadjeżdżającego samochodu.
 
Nierehabilitowany niedosłuch może doprowadzić do całkowitej utraty słuchu – głuchoty.
 
 
 
 
Badanie słuchu
Copyright © Miasto Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone