przejdź do Menu przejdź do Nagłówka przejdź do Treści przejdź do Stopki
Jesteś na > AKTUALNOŚCI Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała już po raz 29!

AKTUALNOŚCI

wośp
05-02-2021

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała już po raz 29!

Dnia 31 stycznia odbył się 29. Finał WOŚP – w tym roku Orkiestra grała w reżimie sanitarnym dla dziecięcych oddziałów laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Na ulicach Krasnegostawu 56 wolontariuszy zebrało do puszek to 29 346,08 zł. Krasnostawski Sztab WOŚP, tak jak co roku, mieścił się w Krasnostawskim Domu Kultury. 

 

W tym roku z powodu pandemii nie mogliśmy zorganizować licytacji przedmiotów przekazanych przez darczyńców w dotychczasowy sposób. Wszystkie przekazane do sztabu przedmioty trafiły na aukcje internetowe Allegro dla WOŚP. Aukcje trwają do 7 lutego i przekroczyły już kwotę 6 000 zł! Najwyżej zlicytowane przedmioty to np. miejsce w Jury Wyborów Miss Chmielaków podczas 50. Ogólnopolskiego Święta Chmielarzy i Piwowarów „Chmielaki Krasnostawskie”, oficjalne piwo chmielakowe i miś pluszowy ufundowany przez Burmistrza Krasnegostawu Roberta Kościuka za 445 zł, obraz „Niebieskie Tancerki” wykonany haftem krzyżykowym przez Wójt Gminy Kraśniczyn Monikę Grzesiuk za 410 zł, książka „Wesele” z autografem Prezydenta Andrzeja Dudy i jego żony przekazana przez Starostwo Powiatowe w Krasnymstawie za 355 zł, 2 albumy „50-lecie Chmielaków Krasnostawskich” wraz z piwami, przekazane przez Dyrektora Krasnostawskiego Domu Kultury Damiana Kozyrskiego osiągnęły kwoty 270 zł i 242,50 zł. Kwoty ponad 200 zł osiągały też gadżety sygnowane finałowymi grafikami WOŚP, które bezpośrednio trafiły do nas z Fundacji. Kwotę 993,46 zł uzbierano podczas kąpieli morsów zorganizowanej przez Klub Morsa - Krasnostawskie Karpie.

 

Tegoroczny koncert ograniczony został do transmisji on-line na profilu facebook KDK. Podczas koncertu wystąpili wokaliści Cezary Bojankowski i Piotr Jaworski oraz tancerze ze Szkoły Tańca Towarzyskiego Top-Art, którzy na co dzień ćwiczą w KDK. Na zakończenie można było obejrzeć symboliczne światełko do nieba.

 

Organizacja finału to ludzie, którzy bezinteresownie poświęcają swój czas i którym chcemy podziękować. Wielkie podziękowania należą się wolontariuszom, którzy mimo mrozu i sytuacji epidemiologicznej dzielnie czekali na wsparcie przechodniów. Dziękujemy komisji liczącej pieniądze za całodniowy dyżur w naszym sztabie. Bankowi Spółdzielczemu  w Izbicy za wypożyczenie liczarek. Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej za przekazanie swoich produktów. Stowarzyszeniu Krasnostawianie za podarowanie produktów na zorganizowanie poczęstunku dla wolontariuszy. Dziękujemy pizzerii Buona Vita. Zakładowi Cukierniczemu „Kawa” Roberta Kawy oraz Magdzie Gieracz za przekazanie na sprzedaż serc piernikowych. Dziękujemy darczyńcom za przekazanie przedmiotów na aukcje: Starostwu Powiatowemu w Krasnymstawie, Wójt Gminy Kraśniczyn Monice Grzesiuk, Burmistrzowi Krasnegostawu Robertowi Kościukowi, Marcie Korowaj, Klubowi Morsów - Krasnostawskie Karpie, Krasnostawskiemu Domowi Kultury, Krystynie Kobylańskiej, Sklepowi PHU WEJ, Muzeum Regionalnemu w Krasnymstawie, SanLife Centrum Zdrowego Stylu Życia, Stowarzyszeniu Free Wings, Aptece na Pocztowej, Marioli Złamańczuk, Ewie Pastuszak, Andrzejowi Denisowi. Dziękujemy Cezaremu Bojankowskiemu, Piotrowi Jaworskiemu oraz Szkole Tańca Top-Art.

 

Mamy nadzieje, że z pomocą ludzi o wielkich sercach będziemy grać do końca świata i jeden dzień dłużej! - Szef Krasnostawskiego Sztabu WOŚP Agnieszka Wolanin i koordynatorka sztabu Karolina Gołębiowska.

 

wośp

Copyright © Miasto Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone