przejdź do Menu przejdź do Nagłówka przejdź do Treści przejdź do Stopki
Jesteś na > AKTUALNOŚCI Zima w pełni

AKTUALNOŚCI

zima
16-02-2021

Zima w pełni

     Od trzech tygodni w Polsce mamy intensywne opady śniegu i niskie temperatury, którym towarzyszy porywisty wiatr, powodując tworzenie się zasp.
     Trwa Akcja Zima, a to oznacza że służby sprzątające pozostają w pełnej gotowości do odśnieżania i posypywania jezdni w czasie ujemnych temperatur. Dyspozytorzy akcji monitorują sytuację pogodową w naszym mieście. 
     Piaskarki wyruszają w trasę w nocy i pracują do rana. 
     W miejscach, gdzie nie dojedzie sprzęt ciężki (przejścia dla pieszych, zatoki autobusowe), pracują brygady wyposażone w łopaty do odśnieżania. W akcję włączono pracowników Zakładu Oczyszczania PGK, podopiecznych Centrum Integracji Społecznej z Grupy Oczyszczania Miasta oraz, za uprzejmością Dyrektor Aresztu Śledczego, 12 osadzonych z Aresztu Śledczego w Krasnymstawie.  Działania koordynuje Straż Miejska.   
     Należy pamiętać, że Akcja Zima prowadzona jest według kolejności odśnieżania: od najbardziej newralgicznych ulic do małych uliczek osiedlowych. 
     W imieniu Burmistrza Krasnegostawu Roberta Kościuka, prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość dla służb akcji zimowej, które starają się być na terenie całego miasta.
 
 
Fotografie podlegają prawnej ochronie, a wykorzystane są za zgodą i wiedzą Aresztu Śledczego w Krasnymstawie.
 
Copyright © Miasto Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone