przejdź do Menu przejdź do Nagłówka przejdź do Treści przejdź do Stopki
Jesteś na > AKTUALNOŚCI Poezja miłosna nagrodzona po raz 14!

AKTUALNOŚCI

s
24-02-2021

Poezja miłosna nagrodzona po raz 14!

Dnia 20 lutego 2021 r. odbyło się rozstrzygnięcie XIV Konkursu Twórczości Miłosnej „Ja Cię kocham, a Ty pisz!” im. Mariusza Kargula zorganizowanego przez Krasnostawski Dom Kultury. W tym roku ze względu na pandemię koronowirusa i obowiązujące obostrzenia sanitarne, finał odbył się on-line.
Wyniki przedstawił Dyrektor Krasnostawskiego Domu Kultury Damian Kozyrski, a swoje refleksje na temat Konkursu przekazała przewodnicząca Jury: Dorota Ryst. Nagrodzone wiersze zaprezentował Stanisław Kliszcz – instruktor KDK.
Na tegoroczną edycję przysłano 276 zestawów, co daje około 830 wierszy. Jury obradowało on-line i przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:
W kategorii dla młodzieży przyznano trzy równorzędne pierwsze nagrody dla Anny Wojno z Kobyłki, Zofii Artymiak z Lublina i Aleksandry Majówki z Chełma.
Przyznano także trzy wyróżnienia dla Jakuba Kozy z Mielca, Urszuli Słoniny z Malawy i Otyli Czyż z Katowic.
Dodatkowo Jury postanowiło przyznać wyróżnienia drugiego stopnia dla Angeliki Ślezak z Grodziszcza.
W kategorii dla dorosłych Jury nie przyznało pierwszej nagrody, ale równorzędne dwie drugie – dla Urszuli Lewartowicz z Lublina i Anny Piliszewskiej z Wieliczki. Wyróżniono czterech autorów – Aleksandrę Maj z Wasilkowa, Anetę Jasłowską z Kamienia Pomorskiego, Patrycję Budzyńską z Krakowa i Agnieszkę Marek z Bielska-Białej. Dodatkowo zauważono i przyznano wyróżnienia drugiego stopnia dla Beaty Kołodziejczyk z Warszawy, Marioli Kruszewskiej z Mińska Mazowieckiego, Zuzanny Madurskiej z Bolkowa, Piotra Zemanka z Bielska-Białej, Iwony Świerkuli z Warszawy, Joanny Guzik z Łodzi, Anny Spychaj z Bydgoszczy i Bartosza Konstrata  z Warszawy.
Laureaci otrzymali nagrody finansowe, vouchery oraz dyplomy ufundowane przez Krasnostawski Dom Kultury.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w Konkursie i już dziś zapraszamy na jubileuszową 15. edycję, która odbędzie się w roku 2022 r.
Nagrodzone wiersze oraz refleksje pozostałych członków Jury można przeczytać na stronie www.kultura.krasnystaw.pl. Wiersze będą także wydrukowane w jednym z najbliższych numerów Czasopisma Artystycznego „Nestor”.

Relacja on-line z rozstrzygnięcia na profilu www.facebook.pl/KrasnostawskiDomKultury

fg

Copyright © Miasto Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone