przejdź do Menu przejdź do Nagłówka przejdź do Treści przejdź do Stopki
Jesteś na > AKTUALNOŚCI Krasnystaw przyjazny Przedsiębiorcom

AKTUALNOŚCI

wisłosan
03-03-2021

Krasnystaw przyjazny Przedsiębiorcom

 

    W dniu dzisiejszym na zaproszenie Burmistrza Krasnegostawu Roberta Kościuka w naszym mieście gościli przedstawiciele Agencji Rozwoju Przemysłu w osobach: Dyrektor Centrum Obsługi Przedsiębiorców - Pani Beata Janczak oraz Wicedyrektor Oddziału Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK WISŁOSAN Tarnobrzeg - Pan Marian Cąpała.
 
    Tematem przewodnim spotkania było omówienie aktualnych możliwości pomocy przedsiębiorcom oraz warunki i możliwości inwestowania w SSE WISŁOSAN Podstrefa Krasnystaw. Z zadowoleniem przyjęto fakt, że już dwóch przedsiębiorców z terenu Krasnegostawu otrzymało decyzję i rozwija swoją działalność w ramach Polskiej Strefy Inwestycji na terenie funkcjonowania SSE WISŁOSAN Podstrefa Krasnystaw. 
 
    Dzięki zmianom w funkcjonowaniu Specjalnych Stref Ekonomicznych więcej firm, w tym (mikro, małe i średnie), może korzystać z zachęt podatkowych dla inwestorów. Zasady działania Specjalnych Stref Ekonomicznych w Polsce uregulowała ustawa o wspieraniu nowych inwestycji.
 
    Najważniejsze korzyści:
. Zachęty podatkowe dostępne są na terenach, na których można prowadzić działalność gospodarczą. Firmy nie muszą przenosić się do Stref i inwestować z dala od dotychczasowego obszaru działania. Zlikwidowana została długotrwała i obciążająca przedsiębiorcę procedura zmiany granic SSE.
. Warunki uzyskania zwolnienia z podatku zależą od wielkości firmy oraz od stopy bezrobocia w danym powiecie.
. Wymagane nakłady inwestycyjne dostosowane są do możliwości firm, w zależności czy są to mikro, małe czy średnie przedsiębiorstwa. Uwzględniana jest także sytuacja gospodarczo-społeczna na danym terenie, w tym zasada, że im wyższe bezrobocie w powiecie, tym niższe wymagane nakłady inwestycyjne.
. Premiowane są inwestycje w miastach średnich, tracących funkcje gospodarcze i społeczne. Na preferencje mogą liczyć również pozostałe regiony, w których występuje wysokie bezrobocie.
. Premiowane są przedsięwzięcia, które mają wpływ na konkurencyjność i innowacyjność regionalnych gospodarek, a w konsekwencji na rozwój gospodarczy Polski.

 

 

wisłosan

 

 SSE

Copyright © Miasto Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone