przejdź do Menu przejdź do Nagłówka przejdź do Treści przejdź do Stopki
Jesteś na > AKTUALNOŚCI Dzień Kobiet w KDK - 8 marca

AKTUALNOŚCI

kobieta
09-03-2021

Dzień Kobiet w KDK - 8 marca

Dnia 8 marca w Sali Widowiskowej Krasnostawskiego Domu Kultury odbył się koncert z okazji Dnia Kobiet.
 
Imprezę otworzył Damian Kozyrski Dyrektor Krasnostawskiego Domu Kultury, który złożył wszystkim Paniom najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta. Podkreślił, że jest to druga impreza w tym roku, po koncercie Katarzyny Żak z 6 marca, która odbywa się udziałem publiczności. Wyraził ogromną radość, że znów KDK tętni życiem i podziękował wszystkim za tak liczne przybycie.
 
Jako pierwsi na scenie zaprezentowali się podopieczni Szkoły Tańca TOP-ART, którzy w Krasnostawskim Domu Kultury we wtorki i piątki mają zajęcia tańca towarzyskiego pod okiem trenerów Ewy Bień-Szpyt i Rafała Szpyta. Dzieci z najmłodszej grupy zatańczyły walczyka, sambę i skoczną poleczkę. Starsza grupa zaprezentowała klasycznego walca angielskiego, walczyka i rytmiczną cha-chę. Grupa sportowa, która reprezentuje nas na turniejach ogólnopolskich, pokazała się w latynoamerykańskiej odsłonie – na scenie królowała cha-cha, romantyczna rumba oraz energetyczny jive. Na finał zatańczyli „miłośnicy tańca”, czyli grupa dorosłych, którzy amatorsko rozwijają swoje umiejętności taneczne - zaprezentowali walca angielskiego oraz cha-chę.
 
Następnie scenę „przejęły” tancerki Szkoły Tańca Żan-Tan, które pod okiem instruktorki Żanety Poźniak ćwiczą w KDK w poniedziałki, środy i piątki. Szkoła zaprezentowała 4 choreografie tańca współczesnego, którego głównym celem jest przekazywanie emocji, a tych na scenie było naprawdę dużo. Na początek wystąpiła Aleksandra Skubisz w solówce „Nie poddam się”, następnie duet Ada Mandziak i Iga Leszcz zatańczyły „Zgodę”. Młodsza formacja, debiutująca na scenie, zatańczyła układ „Nędznicy”, a najstarsze dziewczyny z formacji Black Soul’s zaprezentowały choreografię „Tolerancja”, opowiadającą o dzisiejszych czasach i ludziach, którzy zmagają się z hejtem, brakiem akceptacji i dyskryminacją.
 
Po tancerzach na scenie pojawili się wokaliści – Piotr Jaworski zaprezentował m.in. utwory Elvisa Presley’a, a Cezary Bojankowski składankę polskich szlagierów. Na koniec wspólnie zaśpiewali wszystkim Paniom „Sto lat!”.
 
Panie zgromadzone na koncercie otrzymały tulipany ufundowane przez Burmistrza Krasnegostawu Roberta Kościuka.
 
Koncert odbył się udziałem publiczności, w ramach obowiązującego reżimu sanitarnego, tj. udostępnienie 50% miejsc, zasłanianie ust i nosa, dezynfekcja rąk, zachowanie dystansu.
Copyright © Miasto Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone