przejdź do Menu przejdź do Nagłówka przejdź do Treści przejdź do Stopki
Jesteś na > AKTUALNOŚCI KGW Górzanie z Krasnegostawu w telewizji o tradycjach świątecznych

AKTUALNOŚCI

TV
06-04-2021

KGW Górzanie z Krasnegostawu w telewizji o tradycjach świątecznych

Koło Gospodyń Wiejskich "Górzanie" w Krasnymstawie było bohaterem reportażu o kulinariach i tradycjach Wielkanocnych, który został wyemitowany w programie "Poranek między Wisłą a Bugiem" w TVP 3 Lublin w dniu 6 kwietnia 2021 r. 
 
Panie z KGW „Górzanie” z Przedmieścia Góry, występując w dzisiejszej audycji, zaprezentowały swoje wypieki wielkanocne tj. babki i nagrodzony w konkursie organizowanym przez Urząd Marszałkowski mazurek czterowarstwowy oraz własnoręcznie wykonane dekoracje świąteczne (serwetki, pisanki, koszyk wielkanocny szydełkowy i inne). Opowiadały także o działalności koła i osiągnięciach w różnych konkursach. Podziękowały Panu Burmistrzowi Krasnegostawu Robertowi Kościukowi za udostępnienie terenu po byłym Kółku Rolniczym na prowadzenie działalności koła, jak i wszystkim jej członkom za aktywny wkład w prace KGW. W programie udział wzięły: przewodnicząca Krystyna Kalman oraz Grażyna Gajewska i Anna Ciechańska-Marucha.
 
Reportaż oddaje klimat jaki panuje podczas Świąt w domach na ziemi krasnostawskiej. Program o KGW Górzanie rozpoczyna się od 1 godziny 10 minuty i 55 sekundy i można go zobaczyć pod adresem https://lublin.tvp.pl/42790638/poranek-miedzy-wisla-i-bugiem
Copyright © Miasto Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone