przejdź do Menu przejdź do Nagłówka przejdź do Treści przejdź do Stopki
Jesteś na > AKTUALNOŚCI Uroczystości związane z rocznicą zbrodni katyńskiej i tragedii smoleńskiej w Krasnymstawie

AKTUALNOŚCI

dąb
16-04-2021

Uroczystości związane z rocznicą zbrodni katyńskiej i tragedii smoleńskiej w Krasnymstawie

 

W dniu 15 kwietnia 2021 roku, w kościele św. Franciszka Ksawerego w Krasnymstawie, odbyła się uroczysta msza święta w intencji Ofiar zbrodni katyńskiej i tragedii smoleńskiej, poprzedzona złożeniem wieńców w krasnostawskich miejscach czci i pamięci o ofiarach tragicznych wydarzeń z najnowszej historii Polski.
 
Mszę świętą koncelebrował proboszcz parafii św. Franciszka Ksawerego ksiądz dziekan Jarosław Wójcik, a w uroczystościach z ramienia Miasta Krasnystaw wziął udział Burmistrz Krasnegostawu Robert Kościuk.
 
Uczestnicy w skupieniu upamiętnili wydarzenia i oddali hołd pomordowanym w Katyniu ofiarom sowieckich represji z 1940 roku oraz tym wszystkim, którzy zginęli podczas tragicznego lotu do Smoleńska w kwietniu 2010 roku.
 
W Ogrodach Papieskich, znajdujących się przy kościele św. Franciszka Ksawerego, posadzono Dąb Pamięci, w celu uhonorowania ofiar zbrodni katyńskiej. Każdy kto odwiedzi to miejsce, będzie mógł wspominać ludzi, którzy ginęli za wolną Polskę. 
 
Z szacunkiem pochylono się nad mogiłami ofiar Zbrodni Katyńskiej ku pamięci i w hołdzie Bohaterom – polskim żołnierzom bestialsko zamordowanym w Katyniu, Charkowie i Twerze. Chcemy by pamięć o tym wydarzeniu była żywa w kolejnych pokoleniach Polaków, jednocześnie chcemy ocalać od zapomnienia tych, którzy zapisali swoimi czynami i męczeńską śmiercią dramatyczną kartę polskiej historii.
 
 
Cześć i Chwała Bohaterom
Copyright © Miasto Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone